ArşivGündemManşet

Büyükşehir Belediyesi’nden Yazıcı’ya bir ayıp daha!

Büyükdere Muhtarlığı’nın yer sorununun çözümü konusunda duyarsız davrandığı gerekçesiyle tepki çeken İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni bir skandala daha imza attı. Belediye tarafından her ay bastırılıp ücretsiz dağıtılan Büyükşehir Bülteni, Büyükdere Muhtarlığı adresine “MUHTARLIK YERİ YOK” yazılarak gönderildi.

ayraç3

al yazici

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

Büyükdere Parkı’nda yapılacak muhtarlık binasına Boğaziçi Öngörünüm’de kaldığı gerekçesiyle izin vermeyen ve yöndeki tüm girişimleri reddeden Büyükşehir Belediyesi, bu ayıp yetmezmiş gibi Büyükdere halkını ve Muhtar Ali Yazıcı’yı kızdıracak yeni bir skandala daha imza attı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay bastırılan ve il genelinde ücretsiz olarak dağıtılan Büyükşehir Belediye Bülteni, Büyükdere Muhtarlığı’na “MUHTARLIK YERİ YOK” denilerek gönderildi. İstanbul’daki tüm muhtarlıklara açık adresleri yazılarak gönderilen bülten, Büyükdere Muhtarlığı’na ise MUHTARLIK YERİ YOK adresiyle gönderildi.

YAZICI; “BİZE VERİLEN DEĞER BU”

ali yazici1

Yapılan nezaketsizliğe isyan eden Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, “Büyükdere Çocuk Parkı içine muhtarlık yeri yapılması konusunda bizlere müsaade etmeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarlara verdiği değere bakın. Büyükdere Muhtarlığımızın yeri olmadığını kendileri de kabul etmiş. Ancak yer sorunumuz Sayın Şükrü Genç’in sayesinde kısa süre çözüldü. Yeni yerimiz her yönüyle çok güzel” diye konuştu.

MECLİSTE GERGİNLİK YAŞANMIŞTI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Büyükdere’nin muhtarlık yeri sorununu çözümü konusunda Büyükşehir’in duyarsız davranmasına isyan eden Muhtar Yazıcı, belediye meclisinde AKP’li üyelerle tartışmış, “Büyükdere halkı sizden hizmet alamıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri beni sizlerden icazet almaya gönderiyor. Büyükdere halkına kimse bu saygısızlığı yapamaz. Benim hiçbir siyasi partinin icazetine ihtiyacım yok, ben sadece bir muhtar olarak bir kamu kurumundan hizmet almak istiyorum. Beni siyasetçilerin oyuncağı yapamazsınız” diyerek tepki göstermişti.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir