ArşivGündemManşet

İşte yeni Kaymakam Bilgin’in portresi!

Yaklaşık 5 yıldır Ankara Polatlı’da görev yapan ve son kararnameyle Sarıyer’e atanan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin‘i sizler için araştırdık. Kaymakam Bilgin’in CV’sinde oldukça dikkat çeken projeler var…

ayrac

gursoy osman bilgin 1 (2)

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL ARAŞTIRMA

2009 yılından beri Sarıyer Kaymakamı olarak görev yapan Ömer Karaman’ın Kocaeli Darıca Kaymakamlığı’na atanmasından sonra yerine getirilen Ankara Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin oldukça dikkat çekici projeler üretmesiyle tanınıyor. 49 yaşındaki yeni kaymakam, 5 yıldır görev yaptığı Polatlı’da özellikle eğitim ve köylere hizmetler konusundaki projeleri ile biliniyor. Makamını Susurluk Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’e bırakarak Sarıyer’e atanan Bilgin, Polatlı’da 5 yıllık görev süresi içerisinde ilçenin tüm köylerine içme suyu götürmesi ve yapılmayan yolların yapılmasını sağlamasıyla biliniyor. Bilgin ayrıca kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinin hızlandırılması, köy konaklarının yapılması ve çocuk oyun parklarının arttırılması konusunda öncülük etmesiyle biliniyor. Bilgin, Ankara’nın başarılı ilçe kaymakamlarından birisi olarak ön plana çıkıyor.

ÇADIR KENT VE ÇADIR OKUL PROJELERİNİ YAPTI

Kaymakamlık bünyesinde oluşturduğu Proje Geliştirme Birimi ile birlikte mevsimlik tarım işçilerinin daha iyi yaşam koşullarına kavuşmasında Türkiye’ye model olan Çadır Kent ve Çadır Okul Projelerini başarıyla hayata geçiren, kız çocuklarının okumasına yardımcı olmak için ailelerle birebir görüşen Bilgin, düzenlediği halk günleri ile de devlet ile vatandaşları bütünleştirmeye önem verdi. Kaymakam Bilgin, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açtığı okuma yazma kursu ile bir çok vatandaşın okuma yazma öğrenmesine yardımcı oldu.

SARIYER’E ANKARA’DAN ANKARALI KAYMAKAM

Gürsoy Osman Bilgin, 1965 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Kızılcahamamlı. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1984 yılında girdiği A. Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. 6 ay kadar Ulaştırma Bakanlığında Ekonomist olarak çalıştı. 1989 yılında İçişleri Bakanlığına Muğla Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Köyceğiz, Atkaracalar İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1990 – 1991 yılları arasında bir yıl İngiltere’de bulunda. Sırasıyla Çankırı-Şabanözü, Malatya-Kale, Kırıkkale-Yahşihan, Sivas-Şarkışla, Afyonkarahisar-Emirdağ, Çorum-Sungurlu, Ankara-Polatlı ilçelerinde görev yaptı. İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat dalında Yüksek Lisans çalışmalarını tamamlayarak, Master derecesini almıştır. Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi Uzmanlık programını tamamlamış olup, tez çalışmaları devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

ANKARA’DAKİ MESAİ ARKADAŞLARI ONUN İÇİN NELER SÖYLÜYOR? DEVAMI HAFTA İÇİ SARİYERGAZETESİ.COM’DA!

gursoy osman bilgin 1 (3) gursoy osman bilgin 1 (5) gursoy osman bilgin 1 (7) gursoy osman bilgin 1 (14)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir