ArşivGündemManşet

Sarıyer Belediye Meclisi çıtasını yükseltti!

Neredeyse her oturumu kavga ve hakaretlere sahne olan Sarıyer Belediye Meclisi, Aralık ayının ilk toplantısında oldukça sessiz ve kavgasız bir toplantı gerçekleştirdi. AK Partililerin Ayazağa’daki belediye ek hizmet binasının yapılışı başta olmak üzere 6 ayrı konuda önerge verdiği mecliste, İGDAŞ’ın doğalgaz getirmesi istenen Tarabya Yücelevler bölgesindeki Yuva Sokak ise polemik konusu oldu.

8

Sarıyer Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu Derbent’teki Sarıyer Evlendirme Dairesi’nde yapıldı. Gündem dışı konuşmalarda ilk sözü alan AK Parti Meclis Üyesi Şevket Cankur, son meclis toplantısında yaşanan tartışmaların son bulmasını ve tekrar yaşanmamasını temenni etti. Cankur’dan sonra kürsüye çıkan bir diğer AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hicran Hamza Çelikyay verdiği önergede Rumeli Hisarüstü’ndeki trafik şıkışıklığından dolayı vatandaşların sıkıntı çektiğini vurgulayarak, caddeye park yasağının konulması ve şerit ayraçları ile yolun bölünmesi halinde sorunun çözülebileceğini belirtti.

AYAZAĞA EK HİZMET BİNASINI KİM YAPTI?

AK Partili Abdullah Akşahin ise Ayazağa Mahallesi’nde yaptırılan Ek Hizmet Binası hakkında gerek kamuoyu gerekse basında çıkan haberler ve bilgiler üzerine verdiği sonu önergesinde şu soruların cevaplanmasını istedi;

* Bu yer hangi tarihte ihaleye açılmıştır?

* Hangi usulle ihaleye çıkmıştır?

* İhaleye hangi firmalar ne kadar teminat yatırarak katılmıştır?

* İhaleyi kazanan firma hangi şartlarda kazanmıştır?

* Bu firmaya ne gibi işler hangi bedelle ihale edilmiştir?

* Firmaya yer teslimi ve geçici kabul ne zaman yapılmıştır? Ayrıca kesin kabulu yapıldı mı?

İhale bedelinde artış yapılmış mıdır? Hak edişler ne zaman yapılmıştır? Hak edişler ne zaman ve hangi faturalar karşılığı ödenmiştir?

 

YUVA SOKAK POLEMİĞİ

6

Sarıyer Belediye Meclisi’nde ayrıca Tarabya Yuva Sokak polemiği yaşandı. Boğaziçi Öngörünüm Alanı’nda kaldığı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda kalan Yuva Sokak’a doğalgaz getirilmesi talep edilirken, Sarıyer Belediyesi’nin bu konuda yetkisiz kaldığı ifade edildi. Ancak Ak Parti Meclis Üyesi Nurettin Çelik, “Bu kadar basit konular meclise getirilmesin. Sarıyer Belediyesi doğrudan ilgili kuruma yazı yazabilir, bu sorun kolaylıkla çözülebilir” diye çıkıştı. Çelik’in bu çıkışına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Söz konusu sokak bizim sorumluluğumuzda değil, dolayısıyla bizim yetkimiz yok. Ne yazık ki biz Büyükşehir’e yazı yazdığımızda birileri bunu engelliyor, sorun çıkartıyor. İGDAŞ’taki yetkililer bu konuda çözüm bulmak yerine işi uzatıyor. Konunun Sarıyer Belediye Meclisi’ne getirilmesinin amacı meclisin de bu konuda vatandaşlardan yana çözüm üretilmesini istediğinin bilinmesidir. Bu meclis kararımız sayesinde sorunun çözümü konusunda adım atılmış olacak” dedi.

 

Önergelerden sonra Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek de Evlendirme Binası ve Kültür Merkezi, Hizmet Binası ve 2015 yılı sonunda yapılacak diğer hizmetler hakkında bilgiler verdi.

 

Sarıyer Belediye Meclisi, oldukça seviyeli ve kendisine yakışır bir olgunlukla sona erdi.

 
FOTOĞRAF GALERİSİ…
7
2
1345

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir