ArşivKöşe YazılarıManşet Altı

Metin AKMAN’dan Önemli Yazı!

METİN AKMAN

 Dostlarım,
Yeni Başbakanımız güzel konuşmalar yapıyor tabiki başarılı olması Türkiyemizin iyi günler görmesi demektir.Ama yapılan boş konuşmaları hiç hoş karşılıyamayız.

Guruptaki konuşmasında CHP yi eleştirmek için bomboş konuşmalar yaptı.
Dostlarım hala hafızamdan silinmeyen paralel yapı diye adlandırılan ucubenin hükümetin bütün yapmış olduğu icraatları beraber yapmış olmalarından hükümeti kurtarmaz temize çıkarmaz,diye düşünüyorum.Polisimize yağdırılan övgüler,Cumhuriyetin bekçisi yapmalar şimdi unutulmuş o kahraman ilan edilen polisleri içeri tıkıyorlar.

Bana göre yapılan bütün icraatlardan hükümet sorumluydu.
Ordumuza yapılan hakaretlerden hükümet sorumluydu,Bakanlarında karıştığı suikast iftiralarından hükümet sorumluydu,
İftiralar ve görünmez şahitlerle yapılan yalancı şahitlikler,sahibi belli olmayan ihbar mektupları bunların neticesinde tutuklanan yüzlerce kişi ve ailelerinin acılarla ızdıraplarla çile çekmelerinden hükümet sorumluydu kanun çıkartan ve astığım astık diyen savcılarla hakimlere soru dahi sorulmasına engel olan hükümet, şimdi herşeyi paralel yapı diye ucube bir sebebe bağlayıp nasıl bu işten sıyrılacaktır.

Halkın gönlünde hiçbir zaman temize çıkma şansı yoktur.

Binlerce kişiye verilen zararları aşağılamaları nasıl iade edecektir.
Bu memlekette yolsuzlukların örtbas edilmesi yani yapanın yanına kar kalması toplumda nasıl bir ahlak ve kalite düşüklüğü yaratır hiç mi düşünülmüyor.

Toplumsal barışa ihtiyacımız var.

İktidar olsak da,muhalefet olsak da önce kendimizle sonra birbirimizle barışık olmamız lazım.

Daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim,
Sarıyer belediye Başkanı Şükrü Gencin en büyük projem dediği toplumsal Barış projesini tüm Türkiyeye yaymamız gerekmektedir.
Hem geçmişimize ve hem de geleceğimize sahip çıkmalıyız.
Birbirini seven ve sayan Türkiye’nin insanları olarak huzurlu ve özgür yaşamımıza devam edebiliriz aksi takdirde düşmanlarımız daima huzurumuzu bozmaya çalışacaklardır.

Hepinize gönül dolusu sevgiler…
MMA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir