ArşivManşet AltıSpor

MHK Başkanı Alp görevinden istifa etti

TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, TFF’nin İstinye’deki merkezinde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.
 
Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın Beşiktaş maçından sonra yaptığı açıklamaları “sert” bir dille eleştiren Alp, istifa kararından önce Kızıl’ın konuşmalarını izlettirerek, şunları söyledi:
“Dün akşam Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin bana Gaziantepspor Başkanının açıklamalarını dinletti. Çok şaşırdım, üzüldüm. İnanın hala kendime gelemedim. Bu başkan, 5-6 hafta evvel Kulüpler Birliği Toplantısı’nda MHK’nın başında bulunmamın güzel bir şey olduğunu söylemişti. Çok mutlu olmuştum. Bir dirsek olayından sonra aynı kişi çıkıp söylenmeyecek ifadeler kullanıyor. Ne demek istediğini de anlamış değilim, Türkçe’si çok güzel! Bu başkan MHK için şüpheli diyor. Herhalde bu başkan geçmişten örnekler alarak kafasından hala o zihniyetin varlığını hissediyor. Biz şüpheli bir MHK değiliz. Bu bana çok dokundu.”
 
Alp, sinirli ve üzgün bir ses tonuyla sözlerine devam ederek, şu ifadeleri kullandı:
“Bana, ‘pişkin’ diyor. Bu arkadaş Türkçe’yi doğru dürüst bilmiyor, arkasından da ‘dalga geçercesine’ diyor. Bu kelimeler ne Allah aşkına. Fedakarlıkla bu görevi yapıyoruz. Ben koltuk sevdalısı değilim. Bunlara birilerinin haddini bildirmesi gerekiyor. Herkes bu görevi yapanlara saygılı olmalı. Bu hafta konuşacak bir şey yok. İki tane ofsayt ve dirsek olayı var. Bu toplantı benim son görevim. Görevi bırakıyorum. Haddini bilmeyenler çoğaldı. Atıp tutmakla bu işler yürümez. Gerçek anlamda görevini yapmaya çalışanların önü tıkanmak isteniyorsa ben de bu işi bırakıyorum.”
 
“Görevi bıraktığımdan kimsenin haberi yok”
 
Basın mensuplarının ısrarlı sorularına rağmen daha fazla konuşmak istemediğini aktaran Alp, istifasından TFF Başkanı Yıldırım Demirören dahil kimsenin haberi olmadığını dile getirdi.
Alp, yaklaşık 3 yıldır görevde olduğunu hatırlatarak, “Benim fazla bir beklentim yok. Türk futbolunun her kademesinde görev aldım. Görevi bıraktığımdan hiç kimsenin haberi yok” dedi.
Bir birikim sonucu istifa ettiğini ve Gaziantepspor Başkanı Kızıl’ın açıklamalarının da bir kıvılcım olduğunu anlatan Alp, “Bana ‘şüpheli’ kelimesini kullanıyor. Ne oluyor kardeşim, sen bana nasıl şüpheli dersin? Sen önce kendine bak. Bu birikim sonucu nihai noktaya geldiği için çok düşündüm. Ben kolay kolay pes etmem ama insanın bazı beklentileri olur. Ne yapılması gerekiyorsa onu yaptım” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu