ArşivGündemManşet

Sevimli Sokak’ta Büyükşehir işgüzarlığı!

 sevimli sokak1 (3)

Büyükdere Mahallesi’ne bağlı Sevimli Sokak’ta, yol ortasına dikilen demir kazıklar vatandaşları çileden çıkardı. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Hanımın da yaşadığı sokakta dikilen demirler yüzünden neredeyse her gün maddi hasarlı trafik kazası yaşanıyor…

ayrac

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Büyükdere Sevimli Sokak’ta yol ortasına diktikleri demir kazıklar, mahallelinin tepkisini çekiyor. Park yapılmasın düşüncesiyle dikilen kazıkların yolun hem ters tarafına ve hem de tam ortasına konulması herkesi çileden çıkarıyor.

BÜYÜKŞEHİR DALGA MI GEÇİYOR!

Yol ortasına gelişi güzel dikilen kazıklar yüzünden sokakta neredeyse her gün bir maddi hasarlı kaza meydana geliyor. Özellikle akşam saatlerinde demir kazıkları görmeyen sürücüler, araçlarını direklere çarparak maddi hasarlı kaza yapıyor. Bu yüzden Sevimli Sokak’ta çoğu zaman gergin anlar yaşanıyor ve sürücüler kornalara basarak bu rezaleti protesto ediyor.

153 BEYAZ MASA VATANDAŞLARI AZARLADI

Sarıyer Gazetesi’ni arayan vatandaşlar, bu rezaletin ortadan kalması için Büyükşehir Belediyesi 153 Beyaz Masa’yı aradıklarını ancak telefondaki kişinin “O demir kazıkları diken kişi aptal değil, en az sizin kadar akıllıdır” deyip kendilerini terslediğini ifade ettiler. Semra Özal’ın evinin hemen önündeki sokakta yaşanan bu rezaletin bitirilmesini isteyen vatandaşlar; “Yol ortasına dikilen demir kazıklar hemen kaldırılsın, bu komedi artık bitirilsin. Büyükşehir Belediyesi bizi mağdur etmeyi artık bıraksın” diye konuştular. Öte yandan Büyükdere Muhtarlığı’na da söz konusu demir kazıklar nedeniyle çok sayıda şikayet geldiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir