ArşivGündemManşet

Şükrü Genç, mesaisinin büyük kısmını şantiyelerde geçiriyor!

SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (1)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, son günlerde neredeyse hiç makamına uğramıyor. Çünkü Başkan Genç, mesaisinin neredeyse tamamını belediyenin şantiyelerinde geçiriyor. Sarıyer Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde Cemevi İnşaatı, Darüşşafaka’da Sarıyer Evlendirme Dairesi Binası İnşaatı, Pınar Mahallesi’nde ise Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi inşaatları devam ediyor. Her birisi Sarıyer için büyük önem arz eden 3 proje, son hızla devam ederken Belediye Başkanı Şükrü Genç’in mesaisinin büyük kısmını bu inşaatlara ayırması dikkat çekiyor. Günde 5-6 kez tüm inşaatları dolaşan ve çalışmaları yerinde inceleyen Genç, çoğu kez şantiyede görevli mühendislerle saatlerce toplantılar yapıyor. Çalışmalarda her hangi bir aksaklık yaşanmaması ve projelerin hesaplanan zamanda bitirilmesi için çalışan Genç, belediyedeki makamına şu sıralar neredeyse hiç uğramıyor.

 3 PROJE TAM GAZ İLERLİYOR

SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (13)

Bu arada Sarıyer Belediyesi’nin yürüttüğü 3 proje son gaz devam ediyor. 29 Ekim’de hizmete girmesi planlanan Sarıyer Evlendirme Dairesi İnşaatı’nda artık sona gelindi. Binanın çevre düzenlemesi çalışmalarına da başlandı. Çok sayıda işçinin aralıksız olarak çalıştığı inşaat Sarıyer’in 30 yıllık özlemini de sona erdirecek. Sarıyerliler’in Sarıyer’de rahatlıkla evlenebilmelerini sağlayacak bina inşaatı, Şükrü Genç’in büyük önem verdiği projelerden birisi olarak biliniyor. Öte yandan Pınar Mahallesi’ndeki Belediye Hizmet Binası’nda ise yüzlerce işçi 3 vardiya halinde çalışıyor. 7/24 çalışılan inşaatta aynı anda 3 beton pompası ve onlarca beton kamyonu çalışıyor.

Zeminden yaklaşık 5 kat yükselen bina neredeyse sıfır mesafesine yani yer seviyesine geldi. Önümüzdeki günlerde inşaatın gün yüzüne çıkacağı ve zemindeki katların tamamlanmasıyla binanın ana katlarına başlanacağı öğrenildi. Bu arada Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in belediyedeki tüm ekibine; “Bu binalar ve projeler; Sarıyer halkına bizden miras kalacak. Bu yüzden en güzel şekilde ve Sarıyer’e en yakışır tarzda yapılmalı. Siz de bu konuda gerekli hassasiyeti her zaman gösterin” diyerek talimat verdiği öğrenildi.

SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (2) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (4) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (5) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (6) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (7) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (8) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (9) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (10) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (11) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (12) SUKRU GENC-evlendirme-nikah salonu (14)

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir