ArşivGündemManşet

Taşeron firma talepleri kabul etti, belediye önündeki eylem çadırı işçiler tarafından 85 gün sonra nihayet kaldırıldı

isciler-belediye (3)

Sarıyer Belediyesi önünde eylem çadırı kuran 4 işçi, 85 gün sonra taşeron firmanın taleplerini kabul etmesiyle eylemlerine son verdiler! İşçiler bir basın açıklaması yaptıktan sonra eylem çadırlarını söktüler…

ayraç3

Sarıyer Belediyesi’ne hizmet veren taşeron KİRİŞ YAPI isimli firmada çalışan ancak haksız gerekçelerle işten çıkarıldığını belirterek 85 gündür belediye önünde eylem yapan işçiler, sonunda mutlu sona ulaştı. Taşeron firma KİRİŞ YAPI’nın kendilerine yaptığı haksızlığa karşı gelen işçiler, Büyükdere’deki belediye binası önünde çadır kurarak eylem kararı almışlardı. 85 gün süren işçi eylemine katılan 4 işçi taleplerinin kabul edilmesi üzerine bugün bir basın açıklaması yaparak eylemlerine son verdiler. İşçiler basın açıklamasından sonra eylem çadırlarını sökerek kısa bir süre halaylar çekti ve işe tekrar dönmenin sevincini arkadaşlarıyla coşkulu bir şekilde paylaştı.

ASLAN;”TARAFLAR SAĞDUYULU DAVRANDI, SORUN ÇÖZÜLDÜ”

ali haydar - ali birer (1)

Belediye önündeki eylemin sona erdirilmesi konusunda yoğun çaba harcayan CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ali Birer ile Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan gazetemizi ziyaret ederek sorunun çözülmesinden duydukları mutluluğu ifade ettiler. Muhtar Ali Haydar Aslan şöyle konuştu; “Ben bir muhtar olarak bu durumdan şahsen çok rahatsız oldum, bu işin çözülmesi konusunda girişimde bulunmaya kendimi vicdanen görevli hissettim. Konunun muhataplarıyla görüşerek karşılıklı taleplerini dinledik. Biz seçilmiş insanlar olarak topluma karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz. Muhtarın görevi sadece ikametgah vermek değildir, herkesin sorunu bizim de sorunumuzdur. Sarıyer’in hangi mahallesinde olursa olsun bu tür konulara karşı duyarlı olmak durumundayız. Belediye de bizim belediyemiz, işçiler de bizim işçilerimiz. Bu yüzden her iki tarafın sağduyusu sayesinde işçilerimizin talepleri kabul edildi ve sorun çözüldü. Bugün itibariyle işçiler resmen işe giriş yaptı, Pazartesi de 4 işçimiz eski işlerine geri dönecekler. İşçilerimizin tüm hakları da taşeron firma tarafından karşılanacak. Herkes açısından mutlu bir son oldu”

BİRER; “ÇÖZÜMDEN YANA OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

STK’lardan Sorumlu CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ali Birer ise şunları söyledi; “Belediye, işçiler ve ilçe bizim. Eğer ortada bir sorun varsa biz bu sorunu çözmek için çalışmak durumundayız. İşçilerimizin bu mücadelesine biz de ilçe yönetimi olarak kayıtsız kalamazdık. Biz bu konuda arabuluculuk yaptık. Hem işveren hem de işçiler bu konuda hassas davrandılar ve çözümden yana oldular. Her iki tarafından bizi muhatap almaları ve bu konuda bize güvenmelerinden de memnun olduk. Çözümden yana tavır alan herkese çok teşekkür ediyoruz” 

isciler-belediye (1) isciler-belediye (2)

ali haydar - ali birer (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir