Manşet Altı

ABD askerlerine çuval geçiren eylemciler serbest

ABD askerlerine çuval geçiren eylemciler serbest

Önceki gün İstanbul Sarıyer’de, NATO tatbikatından dönen ABD askerlerinin başına çuval geçirdikleri için gözaltına alınan Tüm Gençlik Birliği (TGB) üyesi 12 kişi, adliyeye çıkarıldı.

Eylemciler, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri ve Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, ‘basit yaralama’ ve ‘basit hakaret’ suçlarından haklarında işlem yapıldıktan sonra, Savcı Adem Meral tarafından ifadeleri alınmadan dosya üzerinden serbest bırakıldı.

Koluna dövme yaptıran kız kardeşini bıçakladı

İzmir’in Konak ilçesinde ailesiyle yaşayan Dilara Münevver Yeşiltepe (17), iddiaya göre kolundaki ‘Ahmet’ yazılı dövme yüzünden ağabeyi 27 yaşındaki K.Y. ile tartıştı. Öfkelenen ağabey, kahvaltı masasındaki bıçağı kız kardeşine fırlattı. Göğsünden yaralanan genç kız, 2 gün hastanede yattıktan sonra taburcu edildi. Bir süre sonra tekrar fenalaşan Dilara, hastaneye götürülürken yolda öldü.

Bonzai, iki üniversiteli genci hastanelik etti

Kütahya’da Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde ikamet eden Oğuz Tolga Yılmaz ile Merve Selin Özkan isimli iki üniversite öğrencisi, arkadaşları tarafından hareketsiz bulundu. 112 Acil Servis ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından iki öğrenci Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis, evde bonzai denilen sentetik uyuşturucu madde buldu.

Kayıp çocuğun cesedi ormanda gömülü bulundu

Denizli’de dört gün önce polise kayıp olarak bildirilen 16 yaşındaki Onur Sandal, Bağbaşı Mahallesi’ndeki Kent Ormanı içinde çalılıkların arasında toprağa gömülü halde bulundu. Bıçaklanarak öldürüldüğü sanılan Sandal’ın cesedi, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Morgu’na gönderildi. Onur Sandal’ın bir dükkânda elektrikçi kalfası olarak çalıştığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir