Manşet Altı

Sarıyer’deki saldırganların eşgali belirlendi

İSTİNYE bayırında dün lüks otomobilinde trafik ışıklarında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Ali Ekber Akgün ile Nişantaşı’nda aynı günün gecesi yine silahlı bir saldırıda öldürülen Vedat Şahin ile Ferdi Topal cinayetleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde, 5 şube tarafından incelemeye alındı.

Sarıyer'deki saldırganların eşgali belirlendi

Cinayetle ilgili soruşturmalar Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlar Şube Müdürlüğü, Organize Suçlar Şube Müdürlüğünü, İstihbarat Şube müdürlüğü ve Terör Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ortak sürdürülüyor.
İSTİNYE’DEKİ SALDIRGANLARIN EŞKALLERİ BELİRLENDİ
Cinayetle ilgili yapılan çalışmalarda şu ana kadar yüzlerce saatlik görüntü incelendi. İstinye’deki saldırının meydana geldiği yer ile saldırganların olayda kullandığı otomobili terk ettikleri bölgenin de aralarında bulunduğu görüntülerden, saldırıyı yapan kişilerin eşkalleri belirlendi.
BAĞLANTI OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR
Vedat Şahin ile Ferdi Topal’ın öldürülmesi, Enver Aydın’ın da yaralanmasıyla sonuçlanan Nişantaşı’ndaki saldırının, İstinye’deki saldırıyla bir ilgisinin bulunup bulunmadığı da araştırılıyor. Ancak yapılan ilk incelemelere göre, henüz iki olay arasında bir bağ bulunmadığı öğrenildi.
ÖLDÜRÜLEN AKGÜN’ÜN TÜRKİYE’DE TİCARİ FAALİYETİ YOK 
Öte yandan Ali Ekber Akgün’ün içinde öldürüldüğü lüks otomobilin Kireçburnu’nda bulunan bir danışmanlık şirketi adına kayıtlı olduğu öğrenildi. Yapılan incelemede Ali Ekber Akgün’ün Türkiye’de bir ticari faaliyetinin bulunmadığı, Hollanda da birkaç kafe sahibi olduğu tespit edildi.
HOLLANDALI EŞİ UĞURLADI
Sarıyer İstinye’de aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden işadamı Ali Ekber Akgün son yolculuğuna uğurlandı.
Sarıyer İstinye bayırında dün öğle saatleri trafik ışıklarında beklediği sırada kimliği belirsiz kişiler tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden işadamı Ali Ekber Akgün için Beşiktaşcemevi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Akgün’ün Hollandalı eşi Maartje Geertruid, annesi ve yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. Cenaze töreninde Akgün’ün annesi gözyaşlarına boğuldu. Acılı anneyi, Hollandalı gelini teselli etmeye çalıştı. Kılınan cenaze namazının ardından Ali Ekber Akgün’ün cenazesi defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir