GündemManşet

22 otobüsle Bolca Nine’ye ziyaret!

Sarıyer Belediyesi, Hıdırellez Şenlikleri kapsamında bu yıl da binlerce vatandaşı 22 otobüsle Kırklareli Babaeski’deki Bolca Nine Türbesi‘ne götürdü. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı şenliklerde, renkli görüntüler oluştu.

bolca 5

Sarıyer Belediyesi, her yıl geleneksel hale getirdiği Bolca Nine şenliklerine bu yıl da binlerce vatandaşı götürdü. Kırklareli Babaeski’deki Bolca Nine Türbesi ziyareti ve Hıdırellez Şenliklerine Sarıyer’den tam 22 otobüs kaldırıldı.Sabah saat 05.00 sularında Çayırbaşı’ndan hareket eden Sarıyer Belediyesi’ne ait 22 otobüs, 2,5 saatlik bir yolculuğun sonunda Babaeski’deki Bolca Nine Korusu’na geldi. 1000 kişilik kafileye Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları Semra Kartal, İsmail Erdem, Yüksel Tutak ve çok sayıda meclis üyesi de katıldı.

bolca 3

Bolca Nine’deki Hıdrellez şenliklerine katılan ilk belediye başkanı olan Genç, mesire alanında sevgi gösterileriyle karşılandı. Yurttaşlar, Başkan Genç’i yanlarında görmekten dolayı büyük sevinç yaşadıklarını ifade ederek, Sarıyer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği organizasyondan ötürü teşekkürlerini bildirdi. Piknik yapanlarla el sıkışan ve sohbet eden Genç, ikramlardan tattıktan sonra Roman havaları eşliğinde gerçekleştirilen gösterileri izledi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan dakikaların ardından Başkan Genç, Bolca Nine Türbesi’ni ziyaret etti.

bolca 55 bolca nine 2

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir