GündemManşet

AK PARTİ, SARIYER’DE SÜRPRİZE Mİ HAZIRLANIYOR? İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN BU KEZ DE ASİYE KOCA DEMİR İSMİ GÜNDEMDE!

asiye-koca-demir (1)

AK Parti’de, yeni ilçe başkanı arayışları son hızla devam ederken kulislerde konuşulmaya başlanan sürpriz isimler oldukça dikkat çekiyor. Bu isimlerden biri de AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Asiye Koca Demir… Giresun doğumlu Demir, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu.

Aynı zamanda İstanbul Giresun Eğitimciler Derneği (İGEDER) Genel Sekreteri olan Demir, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulunda da aktif olarak görev yapıyor… Siyasi kulislerde ismi AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı için konuşulmaya başlanan Demir, eğer bu göreve atanırsa Sarıyer tarihinde bir ilk yaşanacak. İlk kez bir kadın Sarıyer’de, AK Parti gibi önemli bir partinin ilçe başkanlığı görevini üstlenmiş olacak ve ilçe siyasetine kadın eli değecek.

AK PARTİLİLER; “SARIYER’E “KADIN İLÇE BAŞKANI” ATANMASI SİYASETİN ÇITASINI YÜKSELTİR”

asiye-koca-demir (3)

Siyasi kulislerde, AK Parti’nin; Sarıyer’e ismi çok fazla tanınmasa da insani ilişkileri kuvvetli, kariyer sahibi ve toplumun kabul edebileceği partili bir kadını atayabileceği konuşuluyor. Kulislere göre, üstelik böylesi farklı bir atama seçimden prestij kaybıyla çıkmış AK Parti’ye Sarıyer’de büyük imaj katar. İşte bu yöndeki beklentiler, parti içindeki kaynaklara göre Asiye Koca Demir ismini biraz daha ön plana çıkarıyor. Çünkü parti içinde bu özellikleri taşıyan isimlerin başında Asiye Koca Demir geliyor.

Aldığı eğitim ve önemli sosyal çalışmalarıyla dikkat çeken Demir’in aynı zamanda Giresunlu olması, kendisi gibi Giresunlu doğumlu olan CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç karşısında AK Parti’nin güçlü bir yapılanmaya gideceğinin de işareti olarak görülüyor.

Seçmen sayısı itibariyle Sarıyer’de ilk üçte yer alan Giresunlular başta olmak üzere ilçedeki Karadeniz kökenli seçmenlerin de böylesi yeni ve sosyal bir ilçe başkanına sahip çıkacağı yönünde…

asiye-koca-demir (6)

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan parti içindeki önemli isimler; “AK Parti, Sarıyer’de yepyeni bir sayfa açmak zorunda. Bugüne kadar ki hatalarından ders almalı ve ilçede yeni bir dönem başlatmalı. Sarıyer’e, bir kadın ilçe başkanının atanması Sarıyer siyasetine yeni bir heyecan getirebilir, siyasetin de çıtasını yükseltir. Artık mevcut anlayışla Sarıyer’i geri almamız mümkün değil. Asiye Hanım bu görevi layıkıyla yapabilir. Partimiz açısından da imaj tazelenmesi olur” diye konuştular.

asiye-koca-demir (2)

Daha fazla göster

9 yorumlar

  1. SARIYER BU SEFER BUYUK DÜŞÜNMÜŞ İNŞALLAH OLUR SARIYER ÇAĞ ATLAR. ÇÜNKÜ ASİYE HANIM ÇOK MARİFETLİ DÜRÜST SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININDA BENİMSEYECEĞİ BİR KİŞİLİKDİR..

  2. AK Parti’nin daha modern ve çağdaş insanları ilçe başkanı olarak görevlendirmesi biz kadınlar açısından oldukça sevindirici ve memnuniyet verici olacaktır. Bugünü kadar Sarıyer’e hiç kadın başkan gelmedi ve tüm seçimler bu yüzden kaybedildi. Biz kadınlara şans verilmesini ve Asiye Hanım’ın ilçe başkanı olması halinde ilçemizde güzel çalışmaların yapılacağına inanıyorum.

  3. AK Parti ilk kez Sarıyer’de akıllı bir şey düşünmüş, ama bu kadının ilçe başkanı olmasına yiyiciler izin vermez.

  4. Valla doğrusu ilginç geldi. Ama bence çok iyi olur. Öncekilerden iyi yapacağı kesin. Zaten öncekiler hep başarısız oldukları için gittiler. Bi de kadınlara şans vermek lazım. Üstelik biraz daha saygılı olurlar insanlar siyasette. destekliyorum ben.

  5. Ben şahsen desteklerim, bir kadın olarak… Keşke CHP’ye de bir kadın ilçe başkanı atansa iyi olur. Kadınları siyasette öne çıkarmak en doğrusu. Tebrikler AK Parti, iyi düşünmüşsünüz. Umarım bir kadın ilçe başkanı Sarıyer’e en kısa sürede atanır. Asiye Hanımı tanımıyorum ama bence kadınlar çok daha yaratıcı ve başarılı olurlar.

  6. sn asıye hanım dernekcılıkden gelen bırı ordakı yonetıcıler sadece secımde bu yolları bılıyorlar ama sn asıye hanım yıllardır bu camıanın ıcınde ınsanlara yaklasımı ıyı sıcak
    sn asıye hanım en cok yakısan bırı

  7. İsabetli bir seçim olur. Asiye hanım çok aktif, üstlendiği görevi layıkıyla yapmaya çalışan ve yapan değerli bir kardeşimizdir.

  8. Çok isabetli bir karar olacağına inanıyorum. Asiye hanım her yönüyle mükemmel bir insan. Huzur Mahallesi Lojmanlar yönetim kurulu başkanı olarak destekliyoruz. Lojmanlarımızda yaptığı eğitici ve kültürel çalışmaları büyük takdir topluyor. Asiye hanımın Sarıyer in gülen yüzü olacağını ve büyük başarılar elde edeceğine inanıyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler