GündemManşet

AK PARTİ’DE SARIYER DEPREMİ! EKREM ERDEM’İN YERİNE SÜLEYMAN SOYLU GELDİ!

AK Parti’de Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, daha pasif bir görev olan ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Erdem’in kızağa çekilmesinin nedeni olarak “AK Parti’nin Sarıyer hezimeti” gösteriliyor…

Ekrem-Erdem-1

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart seçimlerinden sonra partide üst görevlerde bulunan bazı isimlerin görevlerini değiştirdi. Sarıyer’de CHP’nin 25 bin farkla seçimi kazanmasının faturası Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’e kesildi. Sarıyer’de İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in yanlış uygulamalarına destek veren ve pek çok hataya rağmen Özdemir’i sürekli görevinde tutan Erdem, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alındı, daha pasif bir görev olan ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Ekrem Erdem’in yerine ise Süleyman Soylu getirildi.

suleymansoylu

Öte yandan Ankara’daki bu operasyondan sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir‘in önümüzdeki günlerde görevden alınacağı, yerine Salih Güzel yada Şems Çakıroğlu‘nun getirileceği öğrenildi.

İŞTE YENİ GÖREVLENDİRMELER

Bugün Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar ve yeni görevlendirmeler şöyle;

Teşkilattan Sorumlu: Süleyman Soylu

ARGE Başkanlığı: Ekrem Erdem

Mali İşler Başkanlığı: Nurettin Nebati

Yerel Yönetimler Başkanlığı: Abdülhamit Gül

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler