GündemManşet

AK PARTİ’DEKİ DAYAK SKANDALINA İLK AÇIKLAMA! SALİH GÜZEL; “NECMİ ERBAŞ’LA TARTIŞTIK AMA KİMSEYİ DÖVDÜRTMEDİM”

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

salih guzel 112

AK Parti’yi ve Sarıyer’i karıştıran dayak skandalına Salih Güzel’den açıklama geldi. AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Necmi Erbaş’ın önceki gün Belgrad Ormanları’nda Erol Aydın’ın masasındayken 5 kişi tarafından feci şekilde dövülerek hastanelik edilmesi olayında, partililerin şimşeklerini üzerine çeken isim Salih Güzel, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Çok sayıda AK Partili’nin yerel gazeteleri arayarak söz konusu olayın azmettiricisi olmakla suçladığı Güzel, konuyla ilgili mesaj yayınlandı. Necmi Erbaş ile olay günü 20 yıl öncesine dayanan bir nedenden dolayı tartışma yaşandığını kabul eden ve Erbaş’ın daha sonra kendisinden özür dilediğini söyleyen Güzel, dövülme olayının kendisince yaptırıldığı yönündeki tüm suçlamaları reddetti.

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘yu da arayan Salih Güzel; “Olay maalesef yanlış yansıtıldı, böyle bir hadise asla yaşanmadı. Benim kimseyle ne böyle bir olayım olabilir ne de bir saygısızlığım olabilir. Ben kimseyi incitmeyen ve bu konuda çok hassas davranan bir kişiyim. Beni tanıyanlar bunu çok iyi bilir. Keşke bu olay bu şekilde yanlış yansıtılmasaydı, çünkü ben insanları hiç ayırt etmeden çok seven bir kişiyim. Necmi Beyi de çok severim. Kendisi de olayın bu şekilde yansıtılmasından dolayı çok üzüldü” dedi.

Salih Güzel konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı;

Kamuoyuna saygıyla arz…
Bir Sarıyer aşığı, barış ve sevgi elçisi ve basın özgürlüğünü savunan bir kişi olarak yerel basınımızda hakkımda çıkan haberi üzüntüyle okudum…

Haber hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Yerel basın yanıltılmıştır. Her zaman şiddeti kınayan ve sevgiyi ve diyalogu savunan bir duruşum oldu. Bundan sonra da aynen devam edeceğim. Necmi Erbaş 20 yıl öncesinde yaşanmış bir olaydan bahisle benimle gereksiz bir diyaloga girmiş, daha sonra stres nedeniyle bunları istemeden söylediğini ifade ederek özür dilemiştir. Ben de özrü kabul ettim. Hiçbir şiddet ve darp olayı olmamıştır… olamaz da. Necmi Erbaş 30 yıllık arkadaşım olup ayrıca sevdiğim bir kişidir. Hiç kimse tarafından aranmadım. Haberler gerçeği yansıtmıyor. Keşke saygıdeğer yerel basınımız beni arayıp bir teyit yapsaydı kamuoyu doğru bilgilendirilseydi daha iyi olurdu. Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın barış ve kardeşliğimize vesile olmasını dilerim. Çocuklarımızın bayramını kutlar, Sarıyerlilere saygılar sunarım..
Salih Güzel

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler