GündemManşet

AK PARTİ’DEN ŞOK HAMLE! AYAZAĞA İLÇE Mİ YAPILACAK? SARIYER KÜÇÜLÜYOR MU?

Sarıyer’i sarsacak sıcak gelişme. 2 yıl önce bir gece yarısı operasyonuyla Şişli’den alınarak Sarıyer’e bağlanan Maslak, Ayazağa ve Huzur Mahalleleri’nin bu kez de yeniden Sarıyer’den alınması ve ilçe yapılması gündemde… Eğer bu plan hayata geçirilirse Sarıyer Belediyesi, yıllık en az 150 milyon gelirden olacak.

ayrac

maslak 3

Sarıyer Gazetesi‘ne ulaşan çok özel bilgilere göre AK Parti, Sarıyer’de yaşadığı 30 Mart hezimetinden sonra ilginç bir karşı hamleye hazırlanıyor. 2012 yılının Ekim ayında bir gece yarısı tasarısıyla Şişli’den alınarak Sarıyer’e bağlanan 3 mahallenin yeniden geri alınması gündemde.

AYAZAĞA İLÇE Mİ YAPILACAK?

AK Parti Genel Merkezi’nde konuşulan kulislere göre Ayazağa, Maslak ve Huzur Mahalleleri’nin yanı sıra Seyrantepe ve Sarıyer’in bazı mahallelerinin de yeni ilçeye dahil edilmesi planlanıyor. İddiaya göre Bahçeköy’ün de yeni kurulacak ilçeye bağlanması gündemde…

100-150 TRİLYON BÜTÇE BEKLENİYORDU

AK Parti’nin, Ayazağa operasyonuna rağmen Sarıyer Belediyesi’ni kazanamamasından sonra gündeme gelen yeni senaryoya göre, Sarıyer’in biraz daha küçültülmesi planlanıyor. Maslak’ın Sarıyer’e bağlanmasından sonra yaklaşık 100-150 milyon lira bütçe artışı bekleyen Sarıyer, eğer şimdilik kapalı kapılar ardından konuşulan bu plan uygulanırsa ciddi bir küçülme yaşayacak, bütçesi de büyük oranda azalacak.

Önümüzdeki aylarda, bu konuda mecliste somut adımların atılabileceği konuşuluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir