GündemManşet

AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Darüşşafaka’ya tek tuşla yerleştirilen 504 hayali daireyi kabul etti!

ayrac

Sarıyer Gazetesi’nin belgeleriyle ortaya çıkardığı “Sarıyer’e tek tuşla 504 daire kondurdular” haberi, gündemdeki sıcaklığını koruyor. Türkiye’yi sarsan haberimizden sonra partisine yakın yandaş gazetelere AKP İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sarıyer’e seçim öncesi hayali binaların yerleştirildiğini kabul etti, asıl cevap bekleyen sorulara ise cevap vermedi…

ayrac

huseyin-ozdemir-504-konut-haberi-haberici

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarıyer’e eklenen hayali binaların, gelecekte yapılacak sözde projeler olduğunu savunan Özdemir, her zaman olduğu gibi tüm suçu yine basına ve CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne attı. Özdemir’in, şişirilmiş seçmen eklenmek istenen iş yerleri (özellikle yemekhaneler), Büyükşehir Belediyesi’nin bilgisayarlarından neden gece yarısı mesai sonrası işlem yapıldığı, Nüfus Müdürlüğü’ne neden çok sayıda işçi taşındığı, neden hayali seçmenlerin daha çok Şanlıurfa kökenlilerden seçildiği gibi pek çok konuya girmemesi ise dikkat çekti.

AYNI BELGELERİ YENİ BELGEYMİŞ GİBİ DAĞITTI

AKP’li Özdemir’in yandaş basına yaptığı açıklamalar ve dağıttığı belgeler yine kendisini yalanladı. Daha önce gazetemizin yayınladığı aynı belgeleri, farklı bir gerçek belgeymiş gibi yeniden servis eden Özdemir, vatandaşların kafalarının daha da karışmasına neden oldu. Çünkü Özdemir’in birbirinden çelişkili açıklamaları geride, pek çok soru işareti bıraktı. Benzer her durumda yaptığı gibi yine “dava açacağız” şeklindeki klasik tavrını sürdüren Özdemir’in açıklamaları kimseyi tatmin etmedi. Vatandaşlar, Özdemir’in yerine bu konuda muhataplardan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan daha gerçekçi açıklama bekliyor. Bu arada AKP’ye yakın yandaş gazetelerin, Sarıyer’deki hayali seçmen rezaletini yalan haberlerle sulandırmaya çalıştıkları görüldü.

ÖNCE HAYALİ KONUTTU, SONRA TEK TUŞLA HAYALİ İNŞAAT’A DÖNDÜ

AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Darüşşafaka’daki 34 bloktan oluşan 504 dairenin gelecekte yapılacak projelerin ruhsat alması için sisteme girildiğini söyledi.

Oysa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan giriş sisteme ilk önce “KONUT” olarak yani hali hazırda oturulur ev şeklinde yapıldı. Sarıyer Belediyesi’nden gönderilen uyarı yazısından sonra sözde hata düzeltildi ve bu binalar yakın gelecekte böyle bir proje olmamasına rağmen bu kez de İNŞAAT, yani oturulamaz olarak gösterildi. Büyükşehir’in sonradan yaptığı bu düzeltme bile Özdemir’in açıklamasının gerçeği yansıtmadığını gösteriyor.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

 

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, gece yarısı mesai sonrasında ilçelerin numarataj birimlerine hayali binalar eklemek normal mi? Seçim üzeri bir gecede hayali mahalleler kurmak ne anlama geliyor?

ayrac

* AKP’li Büyükşehir’de bu işler mesai sonrasında mı yapılıyor?

ayrac

* İstanbul’un başka hangi ilçelerine bu tarz müdahaleler yapılmıştır?

ayrac

* Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kişiler, daha hayal aşamasında bile olmayan projeleri, sisteme KONUT yani insanların yaşadığı yer olarak mı gösteriyor?

ayrac

* Sarıyer’in değişik mahallelerinde iş yerine yazılmak istenen hayali seçmenlerin AK Parti yönetimindeki bir kişiyle ne tür bir bağı var?

ayrac

* Hayali seçmenlerin özellikle Şanlıurfa kökenli işçilerden seçilmesi tesadüf mü?

ayrac

* Olayın patlak vermesinden sonra Sarıyer İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde, bazı evraklar imha edilmiş midir?

ayrac

* İsimleri bizde ve resmi evraklarda kayıtlı olan kimi iş yerlerine taşınmak istenen hayali seçmenler hakkında AK Parti neden savcılığa suç duyurusunda bulunmamıştır?

ayrac

* Kendi iş yerlerine hayali seçmen taşımaya kalkışan esnaflar hakkında AK Parti neden yasal bir girişimde bulunmamıştır?

ayrac

* Hayali seçmen kaydı yapılmak istenen bir iş yerini denetleyen görevliye, AK Parti’nin meclis üyesi listesinde görevli hangi isim telefon açıp gözdağı vermek istemiştir? Aynı kişi bu olaydan sonra benzer telefonu neden İlçe Seçim Kurulu Başkanı’na da açmıştır?

ayrac

*AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in basına dağıttığı belgelerde Büyükşehir Belediyesi’nin Darüşşafaka Mahallesi’ne 504 dairelik hayali KONUT kondurduğu ve sözde iş kazasının Sarıyer Belediyesi’nin uyarısıyla bu kez de hayali İNŞAAT‘a dönüştürüldüğü görülmüyor mu?

ayrac

* AKP, Sarıyer’e hayali seçmen olarak yazılmak istenen kişilerin tespit edilip cezalandırılması konusunda bugüne kadar hangi hukuki girişimleri yapmıştır?

ayrac

* İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, yaptığı basın açıklamasında hayali seçmen konusunu saptırarak AK Parti adayı Sedat Özsoy’un CHP adayı Şükrü Genç karşısında açık ara önde olduğunu savunmuştur. Aynı Sedat Özsoy, 2009’daki geçen yerel seçimde CHP adayı Şükrü Genç’ten 2 kattan fazla fark yememiş midir? Sedat Özsoy’un 26 bin oy aldığı seçimde Şükrü Genç, 30 bin fark atarak 55 bin oy almamış mıdır? Böylesi net ve resmi bir bilgiyi bile saptırmaktan çekinmeyen Özdemir, hayali seçmen konusundaki sözleriyle kime – hangi güveni vermektedir?

ayrac

* Sarıyer’deki 10 bin hayali seçmen rezaletini gündeme taşıyan basına “dava açacağız”  diyerek komik bir göz dağı girişiminde bulunacağına, gerçekleri ortaya çıkardığı için diğer siyasi parti temsilcilerinin yaptığı gibi basına “teşekkür” etmeyi neden düşünmemiştir? Bu tür konu saptırma girişimleri, ucuz ve bildik bir siyasi bir şov anlamına gelmiyor mu?

ayrac

SARIYER’DEKİ SEÇİM SAHTEKARLIĞI İLE İLGİLİ HERKESİ ŞOK EDECEK YENİ BELGELERİ AÇIKLAMAYA VE GERÇEKLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

BİZİ TAKİP EDİN!

Daha fazla göster

5 yorumlar

  1. DEMİN yalanlamıştı Artık hepsinden iğreniyorum ne olursa olsun gitsinler istemiyoruz onları

  2. yüksek seçim kurulu bu ve benzer haberleri ihbar kabul edip gereğini yapacak mı.?

  3. Sureti herşeyi anlatıyor bu sıfatın! Her türlü ahlaksızlık beklenir bu tiplerden. Onların günah işleme özgürlüğü var nasıl olsa!!!

  4. Bizim memlekette bu ilçe başkanına tek şey söylenir. Arınç dan alıntıdır
    ” Şeyini Şey ettiğimin Şeyi ”…….. başka bir şeyi şey etmeye gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler