GündemManşet

Ali Yazıcı meclisteki AK Partililerle birbirine girdi! Yazıcı; “Büyükdere halkının hizmet almasını önlemeye kimsenin gücü yetmez”

Sarıyer Belediye Meclisi bugün karıştı. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, kendisine gösterilen ayrımcılığa isyan ederek Ak Partili meclis üyeleriyle birbirine girdi. Yaklaşık 5-10 dakika süren gerginlik sırasında hakaretler havada uçuştu. Yazıcı; “Kimse bizi oyuncak gibi göremez. Böyle rezalet ve saçmalık olmaz. Herkes haddini bilecek” diye konuştu.

ayrac

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne muhtarlık yeri için başvuran ancak iddiaya göre Müdür Abdullah Yıldız tarafından AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na yönlendirilmek istenen Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı sonunda çileden çıktı. Bugün yapılan belediye meclisi toplantısına katılan Yazıcı, salondaki AK Partililere “Siz ayrım yapıyorsunuz, ben bir mahalle muhtarıyım. Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyorum sizden icazet almamı istiyorlar. Bir muhtara bu yapılır mı? Sizin hizmet anlayışınız bu mu?” diye seslendi. AK Partililer de Yazıcı’ya tepki gösterince belediye meclisi bir anda karıştı. AK Partili meclis üyeleri Şevket Cankur ile Abdullah Akşahin başta olmak üzere bazı meclis üyeleri Ali Yazıcı’ya çok sert sözlerle tepki gösterdi. Yazıcı’ya “şov yapma” diye seslenen partililer “Asıl şovu siz yapıyorsunuz. Ben sizden hizmet alamıyorum, nasıl olur da sizler bir muhtarı oyuncağınız yapmak istersiniz” cevabını aldı.

 YAZICI; “BÖYLE SAÇMALIK OLMAZ”

Yaşadığı olaydan sonra Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yu arayarak bilgi veren Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı; “Ben vatandaşların oylarıyla seçilmiş bir muhtarım. Benim hizmet almamı engelleyenlere karşı artık tahammülüm yok. Büyükşehir Belediyesi’ndeki memurlar beni AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a gönderdi. Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ndeki Abdullah Yıldız adındaki kişi beni AK Parti ilçeye yönlendiriyor. Benim ne işim var sağda solda. Ben bir kuruma bir kamu kuruluşuna başvuruyorum. Kimse beni siyasi partilerin oyuncağı yapamaz. Boğaziçi İmar Müdürlüğü nasıl bir kamu kuruluşu ki kendi yapacağı işler için AK Parti ilçeden icazet bekliyor. Böyle saçmalık ve rezalet olmaz” diye konuştu. Öte yandan Yazıcı; “Büyükdere halkının hizmet almasını sağlamak eğer şov yapmaksa, ben her zaman şov yapmaya ve şovmen olmaya razıyım” şeklinde konuştu.

Bir yorum

  1. BEN HER PARTİLİNİN VE HER YÖRE İNSANININ VERDİĞİ OYLARLA BUGÜN BURADA VE BU GÖREVİ YAPIYORUM BENİM ÖFKEM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GİDİYORUM KAZIKLI YOLUN KORKULUKLARI YOK DENİZE İNSANLAR DÜŞÜYOR AİLELER YAKINLARININ ARKASINDAN AĞITLAR YAKIYOR DİYE BİZİ DİKKATE ALMIYORLAR BOĞAZİÇİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ GİBİ BİR KURUMA GİDİYORUM MUHTARLIK YERİM YOK KONUSUNDA YARDIM İSTİYORUM MÜDÜR YARDIMCISI DİYE ORAYA KOYULAN ŞAHIS BANA YARDIMCI OLAMIYACAĞINI ANCAK AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GİTMEMİ VE ORDAN KENDİSİNE TELEFON ETTİRTMESİ DURUMUNDA MUHTARLIK YERİ MÜSADE YAZISINI VERECEĞİ CEVABI BENİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI. BURADAN SÖYLÜYORUM BEN BU SAATTEN SONRA HERKESİN MUHTARIYIM HİÇ KİMSE BENİ SİYASİ BİR OLUŞUMUN İÇERİSİNE ÇEKEMEZ BU GÜN OLDUĞU GİBİ TEPKİMİ VERİRİM BENİ HERKES TANIR SAYGIDA KUSUR ETMEYEN BİRİYİM ANCAK MECLİSTE SIKINTIMI ANLATMAK İSTEDİM AK PARTİ MECLİS ÜYELERİNDEN BİR KAÇI BANA ŞOV YAPIYOSUN DEDİ BENİM YAPTIĞIMA ŞOV YAPMAK DENİYORSA EĞER SİZİNKİSİNEDE İNSAN VE HİZMET AYRIMI YAPMAK DENİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir