GündemManşet

Bakanlık resmen açıkladı; “Sarıyer 3. derecede deprem riski taşıyor”

depremharitasi-sariyer1

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’daki ilçelerin deprem riski kategorilerini tek tek belirledi. Listeye göre Sarıyer; Eyüp, Arnavuköy ve Silivri ile birlikte 3. derecede riskli bölgeler arasında gösterildi. İstanbul’da en az risk taşıyan ilçe ise Çatalca oldu.

ayrac

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’un deprem riski haritasını yayınladı. İstanbul’daki 39 ilçenin hangi derecede risk aldığı tek tek belirtilirken, Sarıyer’in 3. derece deprem riski taşıyan bölgede olduğu vurgulandı. Turuncu renkle gösterilen Sarıyer’e; Eyüp, Arnavutköy ve Silivri de eşlik etti. Haritaya göre Sarıyer’in deprem riski diğer ilçelere göre oldukça az. Ancak İstanbul genelinde deprem riski oldukça fazla…

ÇATALÇA EN GÜVENLİ BÖLGE, 15 İLÇE 1. DERECEDE TEHLİKEDE

Bakanlığın, uyarı ve bilgilendirme amaçlı hazırladığı haritaya göre İstanbul’un depreme karşı en güvenli bölgesi sadece Çatalca oldu. 4. derecede deprem riski taşıyan Çatalca, haritada sarı renkle gösterildi. İstanbul’un tam 15 ilçesinin 1. derecede deprem riski taşıyan bölgede kurulduğu görüldü. Kırmızı renkle gösterilen 1. derecede Adalar, Pendik, Kadıköy, Beylikdüzü, Fatih, Bakırköy, Bahçelievler, Zeytinburnu, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Sancaktepe yer aldı. Öte yandan 2. derecede deprem riski taşıyan ilçeler ise Şişli, Kağıthane, Beşiktaş, Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar ve Beykoz oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir