GündemManşetSpor

BOĞAZIN SULTANLARI SEZONA COŞKUYLA BAŞLADI

 

2467

Boğazın Sultanları her yıl geleneksel olarak düzenledikleri ” kendi halimizde eğlenelim” havasında düzenlenen boğazda motor gezilerinden farklı olarak, Sporun halk ile bütünleşmesi ve halkın katılımını sağlamanın kolay yollarında biri bütünleşmek olduğu ilkesi ile geleneksellikten kurtulup, yenilikçi, çağdaş, dünya ile bütünleşmiş bir açılış gerçekleştirdi.

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübündeki idari yapılanma, çalışma düzenleri değişikliğe uğramış olduğu gözlemleniyor. Amerikan vari  şov, profesyonelce planlanan sezon açılışında Spor Müdürü Sibel Helvacıoğlu Aki farklılığı kendini gösterdi. Bayan Voleybol takımı ağırlıklı olması dolayısıyla Bayan Başkan Semra Kartal’ınatanması isabet olmuş. Başkan yardımcılarından Yüksel Tutak’a bağlanan spor kulübü bu yıl sporcu katılımında ve çalışmalarda rekor kırmış.

Sarıyer Belediyesi Boğazın Sultanları için farklı açılış yaptı. Sanatçı Hakan Bilgin’in sunuculuğunu yaptığı açılışta, Geçmişten bugüne Boğazın Sultanlarının tarihi görsel olarak anlatıldı.

Boğazın Sultanları Belediye Kültür Merkezi önünde Kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik Sokak Bandosu eşliğinde Cumhuriyet alanına gelindi. Sarıyer halkı alanda alkışlarla karşıladı. Beden Eğitimi öğretmeni Recep Ergül ve Ali Ergenç’in kurduğu Sarıyer bayan Voleybol takımı üç yıl üst üste şampiyon olarak birinci liğe yükseldi ve 2 yıldır birinci ligde başarılı peformans sergileyen Boğazın Sultanları bu yıl hedeflerinin lig 6. Lığı olması ve Avrupa da oynamak için hedef belirlediler.

Şükrü Genç, Kızarımıza destek çıkmalıyız

Törende konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç kısa bir açıklama yaptı. Genç, biz belediye olarak nasıl yol, asfalt çalışmaları yapıyorsak bu gibi alanlarda da çalışma yapma sorumluluğunu taşıyoruz. Bir sosyal sorumluluk olarak başlattığımız bu projenin bu kadar ses getirmesi bizleri mutlu etmiştir. Biz kızlarımız evden çıksın sosyal alanlarda Sarıyer’i temsil etsinler diye bu yola girdik. Ve görüyoruz ki kızlarımız bizleri utandırmadı. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Tüm Sarıyer halkı olarak biz de kızlarımıza destek çıkmalıyız. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Eski voleybolculardan Deniz Pulaş, Eylem Şenkal ve Ceylan Saner’de destek için genç voleybolcuların yanında yer aldı.  Sarıyer Merkez’e kurulacak olan portatif filede voleybol takımının yıldızları ile esnaflar arasında temsili bir gösteri maçı yapıldı.

image127-e1410639131971

 

SARIYER GAZETESİ-KÜRŞAT ÇAKMAK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu