GündemManşet

DEVLET, RUMELİ FENERİ KÖYÜ’NÜ ELDEN Mİ ÇIKARIYOR? KÖYDEKİ TÜM KAMU ARAZİLERİ TEK TEK SATILIYOR!

rumelifeneri2

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

Maliye Bakanlığı bünyesindeki Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Sarıyer’in Rumeli Feneri Köyü’ndeki çok sayıda arsasını elden çıkarmaya başladı. Özellikle 3. boğaz köprüsünün de yapılıyor olmasıyla daha da değerlenen köyde, kamu arazileri tek tek elden çıkarılıyor. Sarıyer’de bugüne kadar en çok Rumeli Feneri Köyü’ndeki arazilerini satışa çıkaran devlet, 13 Haziran’da yeni bir satış daha yapacak.

648 METRE ARAZİYE 648 BİN LİRA İSTENİYOR

Mülkiyeti hazineye ait arazi Rumeli Feneri’nde 524 parselde bulunuyor. 648 metrekare büyüklüğündeki araziye tahmini olarak 648 bin lira değer biçiliyor. Metrekare fiyatı bin liraya gelen arazinin satış ihalesine katılmak isteyenler 129 bin 600 lira geçici teminat yatıracak. 11 Ocak 2010’da imar gören arazi, bahçe statüsünde ve imar özelliği ise doğal karakteri koruma alanı olarak gösteriliyor. 2886 sayılı yasanın 45. maddesi kapsamında satışına karar verilen arazinin ihalesi 13 Haziran tarihinde saat 11.00’de yapılacak. Bu tarihte yapılacak ihalede, arazinin yeni sahibinin belli olması bekleniyor.

Öte yandan Sarıyer Gazetesi‘nin yaptığı araştırmaya göre Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün Rumeli Feneri Köyü’nde son yıllarda tam 32 ayrı gayrimenkulü daha elden çıkardığı ve Sarıyer’de en çok devlet arazisinin bu köyden satıldığı olduğu ortaya çıktı. Rumeli Feneri Köyü, İstanbul Boğaz’ının en uç noktasında bulunan ve Karadeniz’e kıyısı olan en uç köy olarak biliniyor.

rumelifeneri 1

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir