GündemManşet

Görevden alınan AKP Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sultangazi Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü mü oluyor?

Sarıyer’de CHP’nin 25 bin farkla seçimi kazanmasından sonra görevden alınan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, asli görevi olan memurluğa dönüyor. Sarıyer Gazetesi‘nin edindiği çok özel bilgilere göre Eski İlçe Başkanı Özdemir, AK Partili Sultangazi Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olmak için müracaat yaptı.

ayrac

HUSEYIN OZDEMIR 1 (3)

CHP’nin Sarıyer’i 25 bin farkla kazanmasından sonra jet hızla görevden alınan AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemirin, AKP’li Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olmak için resmi müracaatta bulunduğu öğrenildi. Bu arada Özdemir’in belediyeye alınması konusunda ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in da ricacı olduğu iddia ediliyor.

100 BİN FARKLA SEÇİMİ KAZANMIŞTI

AK Parti’li Sultangazi Belediyesi’nin sevilen Başkanı Cahit Altunay, 30 Mart’ta ikinci dönemine başlamış ve tam 100 bin oy farkıyla seçimi açık ara kazanmıştı. Altunay, seçimlerde yüzde 58 oy alırken CHP adayı Ali Acar ise yüzde 23’te kalmıştı. Yeni kurulan bir ilçe olmasına rağmen Sultangazi’de dev yatırımlar gerçekleştiren AKP’li Altunay seçimde 164 bin 404 oy alırken, CHP’li Acar ise 64 bin oy almıştı. Böylece Sultangazi’de halkın çok sevdiği Altunay, tam 100 bin oy farkıyla ikinci dönemine başlamıştı. Ancak siyasi çevrelerde, AKP’ye Sarıyer’de seçim kaybettiren Hüseyin Özdemir’in, böylesi güçlü bir Sultangazi Belediyesi’ne nasıl bir katkı sağlayacağı ise merak konusu oldu.

 SARİYERGAZETESİ.COM/ÖZEL HABER

2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir