GündemManşet

Hayaldi, gerçek oldu! “HAYALİ TEMEL” haberleri ve ŞAFAK BASKINLARI da durduramadı!

Yandaşların “hayali temel” manşetleriyle uzun süre karalamaya çalıştığı, AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nin de şantiyesine şafak baskını yaptırdığı Sarıyer Evlendirme Dairesi sonunda bitme aşamasına geldi. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Halkımıza verdiğimiz tüm sözleri tutmaya kararlıyız. Evlendirme Dairesi’ni Ekim ayı sonunda hizmete açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

sukru-genc-evlendirme-dairesi-haberici

ayrac

Sarıyer’de büyük açılışa sayılı günler kaldı… Sarıyer Belediyesi tarafından Darüşşafaka’daki metro istasyonu üzerinde yapımı devam eden Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi, Ekim ayı sonunda dev bir törenle hizmete açılmaya hazırlanıyor.

5 bin 437 metrekarelik bir alan üzerinde inşası devam eden binanın yapımı öncesi Sarıyer’de çok büyük siyasi olaylar yaşanmıştı. Temelini Pınar Mahallesi’ndeki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı bina, 30 Mart seçimleri öncesinde yandaş gazetelere ve televizyonlara uzun süre konu olmuş, “Şükrü Genç’in Kılıçdaroğlu’na hayali temel attırdığı” iddia edilmişti.

Şükrü Genç’in yeniden aday gösterilmemesi için “hayali temel” manşetlerine konu olan bina için Beyaz TV başta olmak üzere bazı kanallar özel programlar yapmış, Şükrü Genç’i hedef tahtasına oturtmuştu. Bu olay yüzünden CHP’li Genç’e karşı büyük bir siyasi linç kampanyası başlatılmıştı. Parti içindeki bazı muhalifler de bu olay üzerinden Şükrü Genç’in yeniden aday gösterilmemesi için yoğun bir siyasi kulis yapılmıştı.

ŞANTİYESİNE ŞAFAK BASKINI YAPILMIŞTI

Sarıyer’deki yandaş gazeteler üzerinden seçim öncesi yoğun bir karalama kampanyasına hedef olan “hayali temel”, bu kez de AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nin baskınına uğramıştı. Topbaş’ın talimatıyla yaklaşık 60 kişilik zabıta ekibi, CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin şantiyesini basmış ve işçilerin tüm malzemelerine el koymuştu.

Kendilerinden resmi izin alınmadığını iddia eden Topbaş, bu binanın yapımına karşı siyasi hesaplardan dolayı uzun süre direnmişti. Şükrü Genç’in genel merkez karşısında zorda kalmasını sağlamak ve vatandaşa verdiği “Nikah Dairesi” sözünü yerine getirmesini engellemek isteyen siyasi çevreler, sonunda bu amaçlarına ulaşamamışlardı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu konudaki kararlı ve ısrarcı tutumu sayesinde binanın yapımına başlanmıştı. Ve aylar süren o çalışmalar sonunda bitme aşamasına geldi.

ŞÜKRÜ GENÇ; “TÜM SÖZLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ”

sukru-genc-pazar-mesaisi (8)

Sarıyer halkına verdikleri tüm sözlerin takipçisi olduklarını söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuyla ilgili Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya açıklamalarda bulundu. Başkan Genç şöyle konuştu; “Sarıyer Belediyesi olarak canla başla halkımıza 24 saat boyunca hizmet veriyoruz. Bir yandan Ramazan ayı boyunca iftar programları yapıyoruz ve halkımızla kucaklaşıyoruz. Örneğin bugün sahurumuzu Balaban Dere’de yaptık, müthiş bir katılım vardı. Halkımızın bize olan güveni tam, biz de onlara verdiğimiz tüm sözlerin takipçisi olacağız. Sarıyer Evlendirme Dairesi için de halkımıza söz vermiştik. Nihayet buradaki çalışmalarımız bitmek üzere. Sarıyer’e çok modern ve halkımıza yakışır bir bina kazandırıyoruz. Ekim ayı başından itibaren burada nikah kıymaya başlamak istiyoruz. Ekim ayı sonuna doğru da binamızın resmi açılışını yapmayı planlıyoruz. Sarıyer halkında daha nice güzel hizmetler ve projeler kazandırmak niyetindeyiz. Biz sadece işimize bakıyoruz ve Sarıyer’e yapacağımız çok güzel hizmetler olacak”

sariyer-belediyesi-evlendirme-dairesi-hizmete-giriyor (1)

sariyer-belediyesi-evlendirme-dairesi-hizmete-giriyor (3)

sariyer-belediyesi-evlendirme-dairesi-hizmete-giriyor (15)

evlendirme-dairesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir