GündemManşet

Hüseyin Özdemir, Kağıthane Belediyesinde mesaiye başlayacak iddiası parti içinde tepkilere neden oluyor!

Sarıyer’deki 30 Mart hezimetinin mimarı olarak gösterilen AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, başarısızlıkla sonuçlanan Sultangazi Belediyesi görüşmelerinden sonra bu kez de ibreyi Kağıthane Belediyesi’ne çevirmesi parti içinde tepkilere neden oldu.

ayrac

AKP SARIYER ILCE BASKANI HUSEYIN OZDEMIR 1 (1)

Özdemir’in, Ankara’dan bazı milletvekilleri ile ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in devreye girmesiyle Kağıthane Belediyesi’nde önemli bir göreve getirileceği iddiası, Sarıyer’deki çok sayıda partiliyi rahatsız etti. Sarıyer’deki hatalı uygulamaları yüzünden CHP’nin seçimleri 25 bin oy farkıyla kazandığını dile getiren partililer, Özdemir’in başarısızlığının cezalandırılmak yerine ödüllendirilmek istendiğine dikkat çekiyor.

FAZLI KILIÇ SEÇİM KAYBEDER!

Bu konudaki rahatsızlıklarını Sarıyer Gazetesi’ne ileten bazı partililer; “Kağıthane’de çok başarılı ve herkesin sevdiği bir belediye başkanı var. Fazlı Kılıç Başkan herkes tarafından çok sevilen ve saygı duyulan bir isim. Böyle bir kişinin ekibindeki isimlerin de başarılı ve halk tarafından benimsenen isimler olması gerekir. Bu yüzden keyfi uygulamaları yüzünden Sarıyer’e seçim kaybettirmiş bir kişinin o ekipte yeri olmamalıdır” diye konuştular. Siyasi başarısızlıkların hiçbir zaman ödüllendirilmemesi gerektiğini vurgulayan partililer, Sarıyer Belediyesi’nin tecrübeli Eski Başkan Yardımcısı Ali Usta’nın eniştesi Ömer Kır’ın da Kağıthane’de İmar’dan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğüne ve Fazlı Kılıç’ın ekibinde ilçenin gelişmesi için çok önemli ve büyük projeler ürettiğine dikkat çektiler.

Öte yandan parti içindeki bazı isimlerin, Özdemir’in Kağıthane Belediyesi’nde mesaiye başlatılmaması için siyasi çevrelerde yoğun bir kulis başlattıkları öğrenildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler