GündemManşet

Hüseyin Özdemir, Sultangazi Belediyesi’nde mesaiye başladı!

ayrac

30 Mart hezimetinin kahramanı AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, sonunda Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem memuru olarak işe başladı. Düzenli olarak işe gitmediği öğrenilen Özdemir, Belediye Başkanı Cahit Artunay’ın sekreterliğini yapacak, randevularını takip edecek…

ayrac

huseyin-ozdemir-sariyer- akp

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

AK Parti’nin Sarıyer’de yaşadığı 30 Mart hezimetinin mimarı olarak gösterilen ve bu yüzden seçimden hemen sonra jet hızıyla görevden alınan AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, nihayet yeni adresini buldu. Birçok hatalı uygulamaları nedeniyle CHP’li Şükrü Genç’in Sarıyer’de 25 bin farkla seçimi kazanmasında büyük emeği bulunan Özdemir, sessiz sedasız Sultangazi Belediyesi’nde mesaiye başladı.

ÖZEL KALEM’DE MEMURLUK YAPACAK

Özdemir, AKP’li Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü’nde memur olarak mesaiye başladı. Özdemir’in resmi olarak görev almasına rağmen düzenli olarak belediyeye gitmediği ve görevini daha çok evrak üzerinde yaptığı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Özel Kalem Müdürlüğü’nden mesaiye başlatılan kişiler devlet memuru statüsü kazanıyor ve diğer çalışanlara göre büyük avantaj sağlıyor. 6 ay boyunca bu görevde gösterilmesi beklenen Özdemir’in daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde başka bir göreve getirileceği konuşuluyor. Özdemir’in yakın bir gelecekte Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanlığı’na getirileceği yönünde kasıtlı olarak dedikodular üretilirken, bunun ilerde kendisine verilecek olası bir müdürlük makamına yapılacak tepkileri azaltmak için yapılmış siyasi bir manevra olduğu da belirtiliyor. İddiaya göre, bilinçli olarak Daire Başkanlığı kulisi yapılarak Özdemir’in müdür yapılmasına gösterilecek tepkilerin şimdiden önlenmesi amaçlanıyor.

EKREM ABİ YİNE Mİ DEVREDE?

Bu arada Özdemir’in belediyeye alınması konusunda ARGE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in ve bazı vekillerin de ricacı olduğu ifade ediliyor. Ayrıca Özdemir’in en büyük destekçisi Erdem’in damadı Muhsin Doğan’ın da Topbaş’ın Beyoğlu Belediyesi’nden bu yana yaklaşık 20 yıldır Özel Kalem Müdürlüğü görevini yapıyor. Öte yandan Özdemir’in bir süredir bazı milletvekilleri vasıtasıyla Kağıthane Belediyesi için de kulis yaptırdığı konuşuluyordu.

BELEDİYEDEN İHALELERİ TOPLAMIŞTI

Hüseyin Özdemir, Sarıyer’de ilçe başkanlığı yaptığı dönemde sahibi olduğu ÖZÇİMEN İnşaat üzerinden AKP’li Sarıyer Belediyesi’nden yüz binlerce liralık ihaleler almıştı. AKP’li Yusuf Tülün döneminde belediyeden bu şirket aracılığıyla resmi rakamla 113 bin liralık iş aldığı bilinen Özdemir’in, üçüncü şirketler üzerinden dolaylı olarak ise milyonlarca liralık işler yaptığı iddia edilmişti. Bu arada Özdemir’in, bir yandan Sultangazi Belediyesi’nde mesaiye başlarken diğer yandan da halen daha Özçimen’e ortak görünmesi hukuken başına sıkıntı yaratabilir. Kimi hukukçular bunun kendisi için ciddi bir sorun yaratabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

İSTİNYE’DE DAYAK YEMİŞTİ

Öte yandan Hüseyin Özdemir, AKP İlçe Başkanı iken İstinye’de meydan dayağı yemiş ve hastanelik olmuştu. İstinye Koyu’ndaki tersane alanının kira rantı yüzünden yaşandığı iddia edilen dayaktan sonra hastaneye kaldırılmıştı. Binlerce kişinin katıldığı konser çıkışında vatandaşların gözü önünde dövülen Özdemir’i görgü tanıklarına göre yakın koruma polisinin havaya 5-6 ateş açması kurtarmıştı. Saldırıda bir meclis üyesi ile bir ilçe başkan yardımcısı da darp edilmişti. AKP’lileri döven yaklaşık 15-20 kişilik grubun ise partiye yakın kişiler olduğu belirtilmişti. Olaylardan sonra İstinye Koyu’ndaki kira rantı iddiaları savcılık tarafından soruşturma konusu olmuştu.

4 KEZ GÖREVDEN ALINMIŞTI

Bu arada Özdemir, bugüne kadar tam 4 kez görevden alınarak bu alanda rekor kırmış, Sarıyer siyasetinde en çok görevden alınan İlçe Başkanı olmuştu. 3 kez görevden alınan ve dönemin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkem Erdem tarafından her seferinden makamına iade edilen Özdemir, 30 mart hezimetinden sonra 4. kez ve bir daha geri dönememek üzere görevden alınmıştı. Özdemir’in ilçe başkanlığı sırasında yapılan 30 Mart Sarıyer Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti sadece 82 bin oy alırken CHP’nin adayı Şükrü Genç ise 25 bin farkla 107 bin oy alarak seçimi güle oynaya kazanmıştı. Özdemir, aday adaylığı sürecinde bugüne kadar tam 4 parti değiştiren ve girdiği tüm seçimleri ancak 3. olarak bitirebilen Sedat Özsoy’un aday gösterilmesinde öncülük etmişti.

100 BİN FARKLA SEÇİMİ KAZANMIŞTI

AK Parti’li Sultangazi Belediyesi’nin sevilen Başkanı Cahit Altunay, 30 Mart’ta ikinci dönemine başlamış ve tam 100 bin oy farkıyla seçimi açık ara kazanmıştı. Altunay, seçimlerde yüzde 58 oy alırken CHP adayı Ali Acar ise yüzde 23′te kalmıştı. Yeni kurulan bir ilçe olmasına rağmen Sultangazi’de dev yatırımlar gerçekleştiren AKP’li Altunay seçimde 164 bin 404 oy alırken, CHP’li Acar ise 64 bin oy almıştı. Böylece Sultangazi’de halkın çok sevdiği Altunay, tam 100 bin oy farkıyla ikinci dönemine başlamıştı. Ancak siyasi çevrelerde, AKP’ye Sarıyer’de seçim kaybettiren Hüseyin Özdemir’in, böylesi güçlü bir Sultangazi Belediyesi’ne nasıl bir katkı sağlayacağı ise merak konusu oldu.

YASAL UYARI: ÖZEL HABERİMİZİ KAYNAK GÖSTERMEDEN YAYINLANAN BASIN KURULUŞLARI HAKKINDA HUKUKİ İŞLEM YAPILACAKTIR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir