GündemManşet

İşte Şükrü Genç’in başarısının sırrı! Sarıyer, nasıl CHP’nin kalesi oldu?

ayrac

30 Mart seçim sonuçlarına göre CHP’li Şükrü Genç 107 bin oy alarak en yakın rakibi AKP’li Sedat Özsoy’a 25 bin oy fark atarak seçimleri kazandı. Özsoy 82 bin oy alırken, MHP’li Ahmet Özyürek ise 11 binde kaldı… Sarıyer’de peş peşe seçimleri kazanabilen ilk isim olan Şükrü Genç, tüm rakiplerinin oylarının toplamından bile daha fazla oy alarak adeta rekor kırdı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, Şükrü Genç’in başarısının sırrını yorumladı…

ayrac

Bu başarı elbette tesadüf değil, zafere giden yol nasıl yüründü? İşte o başarının sırrı!

sukru-genc-oy-kullandi (5)

Şükrü Genç’in başarısının ana nedeni DOĞALLIĞI ve SAMİMİYETİ‘ydi… Anadolu insanı olduğunu gittiği her ortamda herkese gösterdi, mütevazılığı ve doğallığı onun en önemli avantajı oldu. Kimi zaman vatandaşlarla halay çekti, kimi zaman horon vurdu, kimi zaman türkü söyledi, kimi zaman halka beraber yıkım ekiplerine karşı direndi, kimi zaman güldü kimi zaman ağladı. Tüm bunları bizzat halka beraber yaşadı. İnsanlar onu bu yüzden hep kendisine yakın buldu, samimi gördü. Tokalaşırken gözlerinin içinin güldüğüne, dertlerini anlatırken sözlerinin pür dikkat dinlendiğine tanık oldu. Sarıyerliler onun samimiyetini, duygusallığını ve bu yönünü çok sevdi. Şükrü Genç’e seçimi kazandıran en büyük etken de işte buydu. Bugüne kadar yaptıkları yada yapma sözü verdiği hiçbir proje, tüm bunlar kadar etkili olmadı.

*** 

Şükrü Genç‘e oy kazandıran nedenlerden birisi, “zaten belediyenin rutin görevi” diye tanımlanan ve hep hafife alınan çalışmalar oldu. Sarıyer’in neredeyse her mahallesinde yapılan çalışmalar, o mahallelerde bu hizmetleri her gün kullanan insanların takdirini kazandı. Parklar, yaşam evleri, semt evleri, çevre düzenlemeleri, alt yapılar, kaldırımlar vs… Emirgan örneğinde olduğu gibi mahalleler adeta yeniden düzenlendi. Bu hizmetler siyasi çevrelerde hafife alınsa ve yeterince önemsenmese bile mahalle sakinlerinin tercihlerini belirledi.

*** 

Şükrü Genç, görevi sırasında hem içerden hem de dışarıdan akla hayala gelmeyecek müthiş yıkıcı siyasi saldırılara ve komplolara maruz kaldı. İstanbul’da üzerine en çok gidilen ve tezgah kurulmak istenen isim hiç şüphesiz Şükrü Genç oldu. Sarıyer’de bugüne kadar hem kendi partisi içinden hem de dışarıdan şeytanın bile aklına gelmeyecek kirli tezgahlar ve oyunlar oynandı. Bu oyunlar hep püskürtüldü ve bu oyunu kuranların tezgahları hep bozuldu. Son tezgah taşıma seçmenler hilesiydi. Gerek yerel gerekse ulusal basın bu süreçte silah gibi kullanıldı. Ancak bu güçler savaşında; akıllı ve zeki olanlar kazandı. Merdiven altı hesaplar hep bozuldu. Her birisi öldürücü siyasi darbeler içeren tüm hamleler, hüsranla sonuçlandı. Böylece kapalı kapılar ardında, masa başlarında alınan kirli kararların Şükrü Genç’i yıkmasına izin verilmedi. Gerçek ve kara gün dostları onu kurtlara yedirmedi. Şimdi kış bitti, artık bahar geldi, iyi gün dostları kırlara çıktı. Yeni bir seçim dönemine kadar kurtlar kuzu postuyla gezmeye devam edecek. Şükrü Genç, işte bu 5 yılda yaşadığı tüm acılardan ve edindiği deneyimlerden çok iyi ders çıkarmalı, intikam duygusu taşımadan “o” kara günleri de unutmadan yoluna devam etmelidir.

*** 

Seçim sürecinde Şükrü Genç’in samimi dostları ve gerçek partililer ona sahip çıktı. Bazıları dost gibi görünüp AKP’ye gönüllü taşeronluk yapmaktan geri kalmadı. Yakasında CHP rozeti taşıyıp, çay bahçelerinde kendi belediye başkanına ulu orta küfür edecek kadar alçalanlar bile oldu. Şükrü Genç sadece AKP’ye rağmen değil, kendi partisi içindeki siyasi hainlere rağmen seçimi kazandı. CHP bundan sonraki süreçte, 30 Mart’ın hainlerini kendi içinden söküp atmalı, fiilen AKP’li olan kişilerin CHP’deki resmiyetlerine son vermelidir. Bu bir intikam değil, tedbir amaçlı alınması gereken acil bir önlemdir. Hangi partiden olursa olsun, kendi partisinin ilçe başkanına, belediye başkanına ve genel başkanına sokak ortasında küfür edenlerin siyasette işi olmamalıdır.

CHP, geçmişte yaşadığı kara kışları eğer gelecekte de yaşamak istemiyorsa, en kısa zamanda kendi evinde güzel bir bahar temizliğine başlamalıdır…

Devam edeceğiz!

4 yorumlar

  1. Şükrü Genç’in kazanması için sizin neler yaptığınızı neden yazmadınız? Şimdide sanki hiçbir şey yapmamışsınız gibi dışardan tespit yapıyorsunuz.

  2. Ayazağa’da oturuyorum Sarıyer’i fazla tanımıyorum. AK Parti’ye oy vermeyi düşünüyordum ama adayın 4 parti değiştirdiğini öğrenince vazgeçtim. Sarıyer Gazetesi’nde okuduklarımdan sonra Şükrü Genç’e oy verdim. Çok parti değiştiren insana oy vermeyi kendime yediremedim, üstelik bi dünyada yolsuzlukları varmış. Sarıyer için hayırlı olsun. Şükrü Genç yeterince hizmet etmezse gelecek seçimde onada oy vermeyeceğim.

  3. bence şükrü başkan çalışkanlıgıyla aldı eskiden yagmur yagınca çayırbaşı ve büyükdere su basardı gelir gelmez tepeden aşağıya kadar yagmur kanal ı yaptırdı bu da örnek bir çalışmaydı ben chp li olmama ragmen sükrü başkanı destekledim böyle giderse şükrü başkan benden ve ailemden oy alır

  4. SIRRI MHPLLERDE BİR DEFA VE SON DEFA CHP’YE OY VERDİK. BİR DAHAKİ SEÇİMDE BU KADAR OY ALAMAZ. BİZLERE DUA ETSİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir