GündemManşet

İstinye Devlet Hastanesi’nde elektrik trafosu patladı, hastanede hayat durdu! Hastaneye giriş ve çıkışlar yasaklandı!

istinyehastanesi (5) - Kopya

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

Sarıyer’in en büyük hastanesi İstinye Devlet Hastanesi, bu sabah saatlerinden itibaren hizmet veremez hale geldi. Hastanenin elektrik trafolarında meydana gelen ve bina içindeki kabloların tümüyle yanmasına neden olan arızadan dolayı hastanedeki tüm işlemler durdu. Jeneratörün da devre dışı kaldığı hastanede, başta hastalar ve doktorlar olmak üzere binlerce kişi perişan oldu. Gün içinde hastane içinde etrafa biranda yayılan doğalgaz kokusu da paniği daha da arttırdı.

HASTALAR ŞİŞLİ’YE YÖNLENDİRİLDİ

istinyehastanesi (4)

Sabah saatlerinden itibaren İstinye Devlet Hastanesi’ne hastalar kabul edilmedi, hastaneye gelenler Şişli Etfal Hastanesi’ne yönlendirildi. Hastaneye sivil vatandaşların ve hastaların girişlerine izin verilmezken, içeride yatan hastalara da kısıtlı şekilde hizmet verilebildi. Bilgisayar sistemlerinin devre dışı kalması yüzünden doktorlar ve hastane çalışanları da gün boyu hastane dışında vakit öldürmek zorunda kaldı.

HASAR GİDERİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Hastane yönetimi elektrik sorununu çözmek için yetkililerden yardım istedi. Hastane girişinde kepçeyle kazı yapan ekipler, hasarlı kabloları değiştirmek için çalışma başlattı. Hastanedeki çalışmanın akşam saatlerinde kadar devam ettiği ve haberimiz yazılırken sorunun halen daha sürdüğü öğrenildi.

ŞÜKRÜ GENÇ DE EKİP GÖNDERDİ

Hastanedeki sorunun biran önce giderilmesi ve hastalara hizmete devam etmesi için Sarıyer Belediyesi de devreye girdi. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla hastaneye gönderilen belediye ekipleri oradaki çalışmalara teknik destek veriyor.

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

genel-cerrah-ameliyat-sirasinda-kalp-krizi-gecirdi-sariyer

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler