GündemManşet

Komediye bak! Sedat Özsoy ve AKP’liler yandaş basını da alıp CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki şantiyesini şafak vakti 05.00’te bastılar, şov yaptılar!

AKP’lilerden ŞAFAK ŞOVU! Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç halen Ankara’dayken, AKP’liler CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki şantiyesini şafak vakti 05.00’te basıp siyasi şov yaptı. AKP’lilerin, seçim öncesi işçilere gözdağı anlamına gelen şafak baskını, “nezaketsiz ve komik bir siyasi şov” olarak yorumlandı.

ayrac

Ankara’dan gazetemize konuşan Başkan Şükrü Genç; ” AKP’liler eğer benden isteselerdi, kendi ellerimle onları tek tek şantiye şantiye gezdirirdim. Yapılan şey, tek kelimeyle siyasi şov, gelin şov da değil hizmette yarışalım.  Ama onlar baskınları seviyorlar. Daha önce de Darüşşafaka’daki Evlendirme Dairemizin şantiyesini şafak vakti basmışlardı, binayı yaptırmamak için inşaat malzemelerimizi kaçırmışlardı” diye konuştu…

sariyer 2

Sarıyer böyle komedi ve siyasi şov görmedi! AKP’nin Sarıyer’de; bugüne kadar 4 parti değiştiren ve tam 2 kez belediye seçimini kaybeden Sedat Özsoy’u aday göstermelerinden sonra, bugün çok ilginç bir rezalet yaşandı. AKP’nin adayı Sedat Özsoy, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, bazı meclis üyeleri ve AKP’nin yandaş gazetesi, bugün sabah 05.00‘te CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesine şafak baskını yaptı. Belediyede çalışan ve hiçbir maaş alacağı sorunu bulunmayan işçilere yapılan şafak baskını sırasında AKP’liler, şantiyede siyasi propaganda yaptı.

İşçilere propaganda yapan Sedat Özsoy ve AKP’liler, kendilerine seçimde oy vermelerini de istedi. Şantiyeye yaklaşık 10 araçla gelen AKP’lilerin, belediye yönetiminin haberi olmadan şafak vakti 00.05’te işçilere siyasi propaganda yapmaları, seçim öncesi belediye işçilerine bir nevi göz dağı olarak yorumlandı. AKP’lilerin şafak baskınını, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in halen Ankara’da olduğu bir günde kimseye haber vermeden yapmaları siyasi bir ayıp olarak değerlendirildi.

ŞÜKRÜ GENÇ; “EVLENDİRME DAİREMİZİ DE ŞAFAK VAKTİ BASIP ŞANTİYEDEKİ MALZEMELERİMİZİ KAÇIRMIŞLARDI”

sukru-genc-sariyer-belediye-baskani

Sarıyer Belediyesi’ne yapılan şafak baskını Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘ya değerlendiren Belediye Başkanı Şükrü Genç önemli açıklamalarda bulundu. Genç şöyle konuştu; “Ben birkaç gündür Ankara’dayım. Bu sabah belediyemizden hiçbir kimsenin izni olmadan AK Parti’nin adayı ve partililer sabah 05.00’te şantiyemize baskın yapmışlar. İşçilerimize siyasi propaganda yapmışlar. Ben Sedat Özsoy’u bugün arayıp nezaketen adaylığının hayırlı olmasını dileyecekken, onlar sabahın köründe belediyemizi basıp işçilerimizde şov yapmışlar. İsteselerdi ben onun elinden tutup şantiyelerimizi tek tek dolaştırırdım. Sarıyer’de seçim üzeri ortamı germek ve siyaseti çirkinleştirmek istiyorlar. AKP’liler geçtiğimiz aylarda yine Darüşşafaka’daki belediyemizin Evlendirme Dairesi şantiyesini basmışlardı ve oradaki işçilerimizin eşyalarını ve inşaat malzemelerini götürüp gitmişlerdi. Şafak baskınları bunların geleneklerinde var.” dedi.

ŞOVDA DEĞİL HİZMETTE YARIŞALIM!

Şükrü Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Siyaset kavga etmek, seviyeyi düşürmek değildir, şovda değil, gelin hizmette ve güzel işlerde yarışalım. Sarıyer Belediyesi resmi bir kurumdur buraya önüne gelen şafak vakti baskını yapıp siyaset yapamaz. Eğer biz onlar gibi militan belediyecilik yapsaydık, belediyede AK Partili diye insanları işten atsaydık, bu sabah böyle bir siyasi propaganda ortamı yapılamazdı, kendileri şantiyemize giremezlerdi. Ancak bizim için kimin hangi partiden yada düşünceden olduğu önemli değildir. Biz sadece işimizi yapıyoruz ve insanların emeklerine saygılı gösteriyoruz, işçilerimizin hakkını sonuna kadar savunuyoruz. Sarıyer Belediyesi’nde çalışan herkesin emeği ve hakkı bizler burada olduğumuz sürece güvence altında olacaktır. AKP’liler şov peşinde koşsun biz hizmetimizi yapacağız, Sarıyer için canla başla çalışacağız”  

SON SEÇİMDE ŞÜKRÜ GENÇ, SEDAT ÖZSOY’A 30 BİN OY FARK ATMIŞTI

Öte yandan hatırlanacağı üzere son yapılan belediye seçiminde CHP’li Şükrü Genç, rakibi Sedat Özsoy’a 30 bin oy fark atmıştı. 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Şükrü Genç yaklaşık 55 bin oy almış, MHP’nin adayı Sedat Özsoy ise 26 bin’de kalmıştı. Böylece Genç, rakibi Özsoy’un 2 katından 6 bin oy fazla alarak seçimi açık ara kazanmıştı. Özsoy, 2004 seçiminde olduğu gibi son seçimi de ancak 3. sırada tamamlayabilmişti.

AKP’li Sedat Özsoy’un belediye şantiyesine şafak vakti yaptığı siyasi baskın; “Yenilen pehlivan güreşe doymaz. Demek ki geçen seçimden beri kendisinde Şükrü Genç fobisi vardı” yorumlarına neden oldu.

sedat-ozsoy-secim-sonuclari copy

 

3 yorumlar

 1. aday adayılığı başvurusu yaparken sedat bey “akp’de siyaset yapmak ibadet yapmaktır” tarzında bir saçmalık yapmıştı.sormak lazım sedat beye anapla başkanlık yaparken ne yaptı?peki mhp adaylığı süresinde ne yapmış saydı kendini?ya da chp’ye adaylık kulisleri yaparken ne yaptı acaba?

  insanda biraz siyaset etiği olur be arkadaş
  bir renk olur,koltuk ve rant sevdası için keskin dönüşler olmaz!
  ben artık ne söyleyeyim bilemiyorum ama helal olsun Şükrü Başkana ki sizin uykularınızı kaçırıp sabahın 5lerinde sokaklara döküyor sizi 🙂

  A(yakkabı) K(utusu) P(artisi) nin durumu vahim artık arkadaşlar.

  sedat beyi çok sevdiklerinden değil sadece bi kaç bin oyu olduğundan tercih etmekte.
  ama artık o oylarda çantada keklik değil!!!
  sarıyer’de uyandı artık ve akp’den babası aday olsa oy vermeyecek insanlar var her yerde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir