GündemManşetSiyaset

Mehmet Deniz’den Topbaş’a “ÜÇ GÜL” tepkisi!

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Zekeriyaköy’de “Üç Gül Sokak” ismini verdiği bir sokağa, AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “MİLAT” adını vermesi siyaseti gerdi. Sarıyer Gazetesi’nin ortaya çıkardığı isim krizine, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz de yaptığı bir basın açıklamasıyla müdahil oldu. Topbaş’a çok sert sözlerle yüklenen Deniz; “Yapılanlar Zekeriyaköy halkına saygısızlıktır” diye konuştu.

ayrac

mehmet-deniz (2)

Sarıyer Gazetesi’nin haberi Sarıyer siyasetini sarstı. CHP’li Sarıyer Belediye Meclisinin Zekeriyaköy’de “ÜÇ GÜL” adını verdiği bir sokağa, AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “MİLAT” adını verdiğinin ortaya çıkması ortalığı karıştırdı. 15 Mayıs’ta Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen MİLAT ismi, Sarıyer siyasetinde de krize neden oldu. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer meclisinin hiçe sayılmasına ve ÜÇ GÜL isminin değiştirilmesine büyük tepki gösterdi, konuyla ilgili çok sert ifadeler içeren bir basın açıklaması yaptı.

İşte Mehmet Deniz’in yaptığı basın açıklaması;

Topbaş’tan Zekeriyaköy halkına saygısızlık

Sarıyer’de 30 Mart 2014’de bir seçim yaşadık. Başbakanın hiç dilinden düşürmediği Milli İrade, Sarıyer de tecelli etmiş ve 25.000 oy farkı ile CHP iradesi iktidar olmuştur. Bu bölgenin siyasal tercihleri, sosyal hayattan beklentileri, yaşam tarzları sokağının, yolunun nasıl olacağı, ona ne isim vereceği o sokakta yaşayan insanların istem ve arzuları doğrultusunda yapılır.

CHP’ li Belediyemiz sokak isimlerini bu doğrultuda gerçekleştirmektedir. Zekeriyaköy’de bir sokağa orada yaşayanların istemleri doğrultusunda ‘’3 Fidan’’ı çağrıştıran 3 gül ismi verilmiştir. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu ismi değiştirmiştir.

Bu doğrultuda, Sarıyer Zekeriyaköy Mahallesi’nde % 81 oy alan CHP seçmeni, kendi siyasal tercihlerine uygun olarak ‘’3 Fidan’’ ismi verdiği bir sokağın ismini Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ne diye müdahale edip değiştirmek ister. Bu açıkça o semtte yaşayan vatandaşın milli irade tercihine müdahale değil midir?
Sayın Topbaş’ın bu tavrının gerek milli iradeye, gerek Zekeriyaköy Halkına, gerekse yaşamlarının baharında koparılan Deniz, Yusuf ve Hüseyin’ nin anısına yapılan bir saygısızlık olarak nitelendiriyorum.

Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı

bir-topbas-vakasi-daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir