GündemManşet

O artık devlet memuru! Sarıyer Belediyesi’nden yüz binlerce liralık ihale aldığı ÖZÇİMEN’i kardeşine devretti!

Sarıyer’deki 30 Mart hezimetinin mimarı AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, sonunda “devlet memuru” oldu. Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunda gösterilen Özdemir, 13 Haziran tarihi itibariyle resmen devlet memuru statüsünü kazandı.

AKP döneminde, Sarıyer Belediyesi’nden yüz binlerce liralık ihale almasıyla bilinen aile şirketleri Özçimen İnşaat‘taki hisselerini de kardeşi Hakan Özdemir’e devretti.

ayrac

huseyin-ozdemir-memurlugu-kapti

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER Sarıyer’de görevde olduğu 6 yıl boyunca partisine seçim kaybettirme rekoru kıran ve hatalı uygulamaları yüzünden AK Parti’nin 30 Mart’ta büyük bir hezimet yaşamasına neden olan Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, nihayet devlet memuru olmayı başardı.

Hatırlanacağı üzere 30 Mart seçimlerinde AK Parti adayı Sedat Özsoy 82 bin oy almış, CHP’li Şükrü Genç de 107 bin oy alarak seçimi kazanmıştı. Sarıyer’deki 25 bin oy farkından sonra Hüseyin Özdemir ve onun Ankara’daki en büyük referansı Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem görevden alınmıştı.

13 HAZİRAN’DA RESMEN MEMUR OLDU

 30 Mart hezimetinden sonra Sarıyer İlçe Başkanlığı görevinden alınan Özdemir, Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan işe alınmıştı. Devlet memuru olabilmesi için adeta siyasi kıyak yapılan ve evrak üzerinde bu göreve getirildiği öğrenilen Özdemir, sonunda amacına ulaştı.

Çünkü Özdemir, resmen 13 Haziran tarihi itibariyle devlet memurluğu hakkını kazandı. Özdemir, devlet memuru olmadan 2 gün önce de Özçimen İnşaat Hafriyat’taki hisselerini kardeşi Hakan Özdemir’e devretti.

BELEDİYEDEN İHALE ALDIĞI ÖZÇİMEN’İ BIRAKTI

11 Haziran’daki işlemden sonra Özçimen İnşaat Hafriyat Nakliyat Madencilik Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi‘nin tek sahibi Hakan Özdemir oldu. Hüseyin Lafcı, Sıddık ve Abdurrahman Özdemir de bir süre önce hisselerini Hakan Özdemir’e satmışlardı.

Merkezi Ferahevler’deki Vatan Caddesi Fidan Sokak 27 numarada bulunan Özçimen İnşaat, AK Parti döneminde Sarıyer Belediyesi’nden yüz binlerce liralık ihale almasıyla ünlenmişti.

Hüseyin Özdemir’in İlçe Başkanlığı döneminde aile şirketleri Özçimen üzerinden belediyeden ihale alması parti içinde ve Sarıyer kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştı.

huseyinozdemir_

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

Bir yorum

  1. Yazıklar olsun ne diyelim bundan sonra bende ak partiye zarar vereceğim belki bana da ödül verirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir