GündemManşet

Parti Meclisi’nde anketler 3 başkanı gösterdi! 30 Mart seçimlerde rekor kıran Şükrü Genç ilk 3’te yer aldı

sukru genc-sariyer

Kurultay öncesi sosyal medya aracılığı ile yapılan araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı. Özellikle gezi sürecinde sosyal medyayı kullanan kesimin eğilimini de belirlemek amacıyla başlatılan araştırmada Kurultay’da Parti Meclisi’nde kimin istendiği sorgulandı.

ayraç4

İlk sonuçlara İstanbul’daki üç belediye başkanı Handan Toprak Benli (Avcılar), Şükrü Genç (Sarıyer) ve Ali Kılıç (Maltepe) en çok tercih edilen isimler oldu. Chppmdekimolsun@gmail.comadresine ve sosyal medya mecralarına gelen bilgileri toparlamaya başladıklarını belirten çalışmayı yürüten komitenin üyesi Serhat Dükel, “Aslında bir çok defa belediye başkanlarının Parti Meclisi’nde görev alamayacağını bilgisini paylaştık. Ancak buna rağmen üç başkana büyük bir ilgi görüldü. Biz de bu bilgiyi kamuoyu ile paylaşmak istedik” diye konuştu.

Handan Toprak, Şükrü Genç ve Ali Kılıç’a büyük ilgi

Bilindiği gibi araştırmayı Serhat Dükel’in dışında Özgür Koçak, İpek Kırmızıdere, Tarık Akbaba ve Ertan Aksoy’da oluşan bir komite yürütüyor. Çok sayıda internet sitesinde ve sosyal medya noktalarında chppmdekimolsun araştırması yapıldı. Ayrıca chppmdekimolsun@gmail.com dan herkes eğilimini komiteye iletti. Araştırma sonuçları başta kurultay delegeleri olmak üzere tüm kamuoyu ile paylaşılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir