GündemManşet

Ranta var, hizmete yok! Topbaş bakıyor, hiçbir bariyeri bulunmayan Sarıyer sahilinde denize düşenler ölüyor!

istinye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki Sarıyer sahil hattında, koruyucu bariyerlerin olmaması ölümlere davetiye çıkartıyor. Bugüne kadar onlarca kişinin denize düşüp ölmesine rağmen Topbaş’ın hiçbir önlem almaması Sarıyerlilerin tepkisini çekiyor.

Vatandaşlar;Topbaş, 10 yıldır yapmadı, 3 ay sonra Sarıgül gelince yaptırırız. Topbaş, İstinye Koyu’ndan her ay milyonlarca lira kira alıyor ama hizmete gelince kılını kıpırdatmıyor yorumunda bulunuyor…

 buyukderede_bir_olum_daha

buyukdere

Sarıyer’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan kilometrelerce uzunluğundaki sahil kıyısında, bugüne kadar onlarca kişi değişik zamanlarda denize düşerek yaşamını yitirdi. Sadece son iki ayda Büyükdere’de 4 kişi denize düşerek hayatını kaybetti. Zihinsel engelli Duran Gül, 22 yaşındaki Osman Kurt, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli Er Alparslan Taşçı ile geçtiğimiz günlerde denizde cesedi bulunan Erhan Karabacak hayatını kaybetmiş. Bu ölümler, ulusal basında da geniş yankı bulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerekli önlemleri almadığı için büyük tepki çekmişti.

İSTİNYELİLER KIZGIN; “TOPBAŞ, TEKNEPARK’IN RANTINI ALMAYA VAR, HİZMETE GELİNCE YOK”

sariyeriyasaboganolum

Sarıyer sınırlarının başladığı Rumeli Hisarı sahilinden başlayıp, Sarıyer Merkez’e kadar olan deniz şeridinde hiçbir koruyucu bariyer olmadığı için, azrail adeta tetikte bekliyor. Özellikle Büyükdere, Kireçburnu, Tarabya ve İstinye sahilinde denize düşme riski çok daha fazla. Her hafta sonları on binlerce kişinin akın ettiği İstinye sahilinde ise vatandaşlar, Topbaş’a isyan ediyor.

TOPBAŞ 10 YILDIR YAPMADI, 3 AY SONRA SARIGÜL’E Mİ NASİP OLACAK?

topbasumursamiyor

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan İstinyeliler; “Burada hem devlet hastanesi, hem Sarıyer İmam Hatip Lisesi hem de yaklaşık 1.500 minik öğrencinin okuduğu Recaizade Ekrem İlköğretim Okulu bulunuyor. Binlerce öğrenci okul çıkışında sahilde oluyor ve her an birisi denize düşüp boğulabilir. Çünkü sahilde hiçbir korucu önlem yok, denize her an için birisi düşüp ölebilir. Hatta geçtiğimiz günlerde 3 yaşında bir çocuk denize düştü, babası yüzme biliyordu zor kurtardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her ay İstinye Koyu’ndaki Teknepark’tan milyonlarca lira kira geliri elde ediyor, ancak üç kuruş harcayıp sahile önlem almıyor. 10 yıldır Topbaş yapmadığına göre, 3 ay sonra belki Sarıgül’e rica eder yaptırırız” diye konuştular.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir