GündemManşet

Sarıyer İlköğretim Okulu’nda neler oluyor?

Bahçesine yapılması planlanan spor salonu yüzünden çıkan tartışmalarla gündeme gelen Sarıyer İlköğretim Okulu, bu kez de ilginç iddialar ve olaylarla gündemde… Sarıyer Gazetesi‘ne ulaşan bilgilere göre okulda yaşandığı belirtilen olaylar oldukça dikkat çekici…

ayrac

sariyer-ilkogretim (1)ana-resim

MÜDÜR İÇİN GÖREVDEN ALMA YAZISI VAR

Beşiktaş’taki en gözde okullardan Lütfi Banat İlköğretim Okulu‘nda müdürlük yaparken Sarıyer İlköğretim Okulu’na atanan müdür Mustafa Ayan hakkında daha önceden Milli Eğitim müfettişlerince hazırlanmış “görevden alma” yazısının bulunduğu ancak bu kararın bugüne kadar uygulamaya hiç konulmadığı öğrenildi. İddiaya göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü, hazırlanan müfettiş raporuna rağmen Müdür Ayan’ı koruyarak görevden alma işlemine bir türlü onay vermedi. Üstelik, aynı okulda görevli olan ve okul müdürü Mustafa Ayan’ı şikayet eden öğretmen Gülnur Kellecioğlu, bir süre önce “can güvenliği” kalmadığı gerekçesiyle zorunlu olarak Ataşehir’deki başka bir okula tayinini aldırdı. Okulda görevli öğretmen Kellecioğlu’nun kendisine yapılan baskılardan sonra böyle bir karar almak zorunda kaldığı ifade ediliyor.

OKUL AİLE BİRLİĞİ’NİN HİÇ PARASI YOK

Sarıyer İlköğretim Okulu’nda en dikkat çekici konulardan birisi ise okul aile birliğinin mali durumu. Okulda inceleme yapan müfettişler, okul aile birliğinin kasasının tam takır olduğunu ve kasada tek kuruş para bulunmadığını ortaya çıkardı. Okuldaki harcamalar da bu yüzden araştırma konusu oldu. Oysa Sarıyer’deki sıradan bir okulun kasasında bile ortalama 20-30 bin lira bulunmasına rağmen, Sarıyer İlköğretim Okulu gibi köklü bir okulun kasasının boş olması herkesi şaşırttı. Okulla ilgili ortaya atılan iddialar ve şikayetler yüzünden Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de rahatsızlık yaşadığı öğrenildi.

Devamı gelecek….

Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. Niye belediye bu kadar duyarsız kalıyor… bahçe rezillik içinde pislik içinde yazık ya çocuklara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler