GündemManşet

30 Mart hezimetinin mimarı Hüseyin Özdemir yeni bir görev bekliyor! Özdemir’i hangi belediye kabul edecek?

HUSEYIN OZDEMIR- hüseyin özdemir

CHP’li Şükrü Genç‘in 25 bin oy farkıyla seçimi yeniden kazandığı, 30 Mart seçiminden sonra görevden alınan AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, şimdilerde yeni bir görev bekliyor. 30 Mart’taki hezimet sonrasında görevden alınan Özdemir, kulislere göre Ankara’daki bazı siyasilerin referansıyla AK Partili bir belediyede mesaiye başlamaya hazırlanıyor. Seçimden sonra birçok ilçe başkanıyla birlikte görevden alınan Özdemir’in, diğer eski ilçe başkanlarıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlatılması için büyük bir siyasi kulisin yapıldığı konuşuluyor. Ancak mevzuat gereği Özdemir’in devlet memuru statüsüne kavuşabilmesi için her hangi bir belediyede Özel Kalem Müdürü olarak evrak üzerinden de olsa işe başlatılması gerekiyor. Ancak Sarıyer’de AK Parti’ye seçim kaybettiren eski bir ilçe başkanını belediyelerin işe alma konusunda büyük kaygı duydukları ve bu yüzden Özdemir’i işe almaya sıcak bakmadıkları öğrenildi.

SULTANGAZİ BELEDİYESİ İSTEMEDİ Mİ?

Geçtiğimiz haftalarda AK Partili Sultangazi Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olarak işe başlayacağı konuşulan Hüseyin Özdemir’in, resmi başvuru yapmasına rağmen bu göreve getirilmediği öğrenildi. Özdemir’in bu yüzden yeni bir belediye arayışına gittiği ve AK Partili bazı milletvekillerinden bu konuda ricacı olduğu iddia edildi. Son olarak Grand Tarabya Oteli’nde dünya evine giren İstanbul Milletvekili İsmail Safi’nin düğününde de kendi durumunu soran bir milletvekiline Özdemir’in “Görev bekliyorum” dediği belirtildi. Söz konusu vekilin de “Ben orayla görüştüm seni bugün yarın ararlar” dediği öğrenildi. Tarabya Otel’inde ayaküstü yaşanan bu diyalogdan sonra Özdemir’in şimdilerde hangi belediyede işe başlatılacağı merak konusu oldu.

ÖZDEMİR, İSTİNYE KOYU’NDA DAYAK YEMİŞTİ

Öte yandan AK Parti içindeki bazı çevreler gazetemize yaptığı açıklamada; “Hüseyin Özdemir, AK Parti’nin Sarıyer’de seçim kaybetmesinin ve hezimete uğramasının mimarıdır. Göz göre göre partimizi eritti, yaptığı sayısız hatalar yüzünden CHP karşısında bizi rezil etti. 25 bin farkla bizi CHP karşısında gülünç duruma düşürdü. Böylesi siyasi bir başarısızlığın mutlaka siyasi bir cezası vardır, onu görevden alıp herhangi bir belediyede işe başlatmak kendisine ödül olacaktır. Hüseyin Özdemir’in yeni yerinde de AK Parti’ye zarar verecek yanlışlar yapacağından kuşkumuz yok. Bu yüzden hangi belediyede işe başlarsa, orada parti içinde ciddi bir siyasi kriz yaşanabilir. Oradaki İlçe Teşkilatına Özdemir’in Sarıyer’de neden seçimi kaybettirdiğini açıklaması gerekiyor. Aksi halde siyaseten hiçbir belediye başkanı bu sorumluluğu alamaz. Üstelik Hüseyin Özdemir hakkında savcılıkta devam eden yolsuzluk soruşturmaları ve şikayet dosyaları var” diye konuştular. Öte yandan AK Partililer, “Özdemir, İstinye Koyu’nda herkesin içinde dayak yemiş hastanelik olmuştu. Bu olay henüz daha aydınlatılamadı. Ortada trilyonlarca liralık kira rantı iddiaları vardı. Önce bu olayların aydınlatılması gerekiyor” şeklinde konuştular.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir