GündemManşet

Sarıyer’de ekmek 1.25 lira, Eyüp’te 65 kuruş!

foto-yazi-ekem-eyüp copy

Sarıyer’de ekmek fiyatları rekor üstüne rekor kırarken diğer ilçelerde ise fiyatlar neredeyse yarı yarıya daha ucuz. Sarıyer’de zaten 1 lirayla rekor kıran ekmeğe yapılan yüzde 25’lik yeni zam herkesin tepkisini çekti.

Pınar Mahallesi‘nde başlatılan protestolar giderek ilçe geneline yayılıyor ve tepkiler her geçen gün artıyor. Sarıyer Fırıncılar Odası’nın keyfi kararını önlemek için Sarıyer Belediyesi ve muhtarlar harekete geçti. Yapılan görüşmelerle fiyatların aşağı çekilmesi amaçlanıyor.

EYÜP’TE 65 KURUŞ, SARIYER’DE 1.25 LİRA

Sarıyer Gazetesi muhabirleri bugün (pazartesi) Eyüp’te bir fırının fotoğrafını çekti ve değişik ilçelerdeki fiyatları bizzat yerinde inceledi. Pek çok ilçede ekmek fiyatları 75 kuruş olarak belirlenmişken bazı ilçelerde ise 65 kuruşa kadar düşüyor. Muhabirlerimiz Sarıyer’deki ekmek fiyatlarının 1.25 olduğunu söylemesi üzerine fırıncıların da büyük şaşkınlık yaşadıkları görüldü.

Daha fazla göster

15 yorumlar

 1. sariyer fırıncıları şaşkınlık yaratmadı bu şaşkınlığı yaratan nedenler una mayaya tuza susama mazot gelen zamlardır 5 yılda yüzde seksen zam geldi Sarıyer fırıncısı şaşkınlıkla bakıyor sariyer fırıncısı zam yapmak hevesinde deyil sadece zarar etmemek derdinde dolayısıyla biz sariyer fırıncısı halk ekmeğiyle eş değerde olamaz esnafıyla rekabet eden başka bir sektör varmı

  1. akp nin rizeli fırıncıları!!! herşeye zam geldi diyorlar ama akp yi de destaklemeden geri durmuyorlar!! ekmek değil ballı börek bu akp düzeni.

 2. Zaten pahalı ekmek yerken üstüne bir daha zam yapmaları ya bir komplo ya da Sarıyer’lileri tepkisiz insan zannediyorlar. Çok mantıksız geliyor, seçimlerle alakalı olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta çok cahil insan var, Şükrü Genç bu zammı yaptı dense binlerce insan kanar oy vermez..

 3. kardeşim ekmek bu kadar zamlı mı olur. diğer yerlerde yarı yarıya. Sarıyer gazetesi halkı örgütlesin Sarıyer merkezde büyük bir eylem yapalım. herkesi sokağa döküp ekmek fiyatlarını 60 kuruşa indirelim. Sarıyer gazetesi yetkilierinden haber bekliyoruz. pınar halkı olarak hazırız.

 4. bence olayı savcılığa intikal ettirmek lazım. yoksa bu adamlara kımsenın dur demesi mumkun değil… bunları cezalandıracaksın yada belediye bazı fırınları kapatacak ondan sonra akıllanırlar.. yerel basın uyumasın bu rexaleti her gün gündeme taşısınlar halk bıktı resmen

 5. Sarıyerli enayi tabi adamlar her gün zam yapsalar millet yutar diyee düşünüyorlar. ayıptır günahtır be kardeşim

 6. ben olsam gazete olarak her ilçedeki fırınlara bir adam gönderir fiş aldırıırım sonrada sarıyerdeki fıyat zammnını mahkemeye götürürüm. bakın bakalım o zaman milleti kandırmak neymiş görsün bunlar..

 7. zam zam zam zam… Allahtan korkun be. sanki biz diğer ilçelerdekinden daha kaliteli ekmek yıyoruz. alt tarafı aynı hamur aynı un. ama fiyati 2 katı. yuh be

 8. bence sarıyerden ekmek almayalım boykot edelim. halk ekmek yıyelım.2 hafta dayanamazlar fiyatları 50 kuruşa bile düşürürürler. bence bunu örgütelemek lazım. Sarıyer gazetesine büyük görev düşüyor. vatandaş uyar buna bence

  1. önce git ekmeği gör kıyasla sarıyerde ki ekmekle gramaj aynımı taş fırındamı yapılıyor yoksa tam otomasyon fırındamı yapılıyor bi kıyasla gör tam otomasyon maliyeti düşürür bu otomasyonu kurmakta herkesin haddi değildir

 9. Sarıye de kira beşbin ,eyüpte ikibin fark burada,sarıyerde yaşamak ayrıcaliktir ,ekmekte öyledir kabul ediceksin bunu

  1. Herkesin gelirini kendin gibimi sanıyorsun. Alabilen var alamayan var. Haa diyeceksinki Sarıyerde yaşamak ayrıcalık. Ne yani Sarıyerde yaşamak sadece sen ve senin gibileri için hak bizim gibileri için hak değil öylemi. Senin yaptığına ayrımcılık derler. Burası Türkiye anladınmı bakıyorumda kendinizi baya burnu havalarda sanıyorsunuz. İnşallah geliri düşük olan kişilerin seviyesine düşersinde anlarsın ozaman garibanın halinden. Zaten sen ve senin gibi düşünen karşısındaki insanı sadece para gözüyle gören kişiler yüzünden hayat iyice pahalı oldu. Yok neymiş efendim Sarıyerde yaşamak bir ayrıcalıkmış hadi ordan be küstah.

  2. Erol Bey siz bu Ülkenin insanına emrivaki yapamazsınız. Yoksa kendinizi kıral falanmı sanıyorsunuz. Ukala şey. Evet arkadaşlar bu durumu ancak sürekli halk ekmekten alarak yada işi tüketici mahkemesine taşıyarak halledebiliriz ve böylece akıllanırlar. Şu kendini kral zannedenlerde böylece cevabını almış olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler