GündemManşet

Minibüsçülerin 1 günlük geliri Soma’ya

minibusculer-soma-yardimi (3)

Sarıyer’deki minibüsçüler ve dolmuşçulardan örnek çalışma. Manisa’nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan faciadan sonra Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyalarına Sarıyer’deki minibüsçüler de kayıtsız kalmadı.

İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası, İstanbul genelinde örnek bir çalışma yaptı. İstanbul genelinde ve Sarıyer’de çalışan tüm minibüs ve dolmuşların bir günlük geliri SOMA’daki maden faciasında yaşamlarını yitiren işçilerin ailelerine bağışlanacak. Bugün elde edecekleri tüm gelirleri SOMA’daki işçilerin ailelerini bağışlama kararı alan minibüsçüler, tüm Türkiye’ye güzel bir örnek teşkil ettiler. Bugün Sarıyer minibüslerine binecek her yolcu dolaylı olarak SOMA’ya katkı sunuş olacak.

minibusculer-soma-yardimi (12)

Büyükdere – Kocataş Minibüs Durağı Temsilcisi Fikret Günaydın gazetemize yaptığı açıklamada; “Durağımızda 15 minibüs var. Burası küçük mahalle olduğu için günlük hasılatımız yaklaşık 200-300 tl oluyor. Bunun içinden masrafı da düşerek bugünkü hasılatımızı Soma’ya bağışlayacağız. Bugün İstanbul genelinde tüm minibüsler de aynı şekilde günlük hasılatlarını bağışlayacaklar. Bankaya yatırarak ulaştıracağız. Aynı şeyler bizim de başımıza gelebilirdi. Onun için bu tür durumlara duyarlı olmak lazım. Bize güvenen müşteriler de ayrıca destek olmak için ayrıca yardım amaçlı para verenler de oluyor” dedi.

minibusculer-soma-yardimi (1)

[nggallery id=284]
Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler