GündemManşet

Zekeriyaköy’de yeni açılan yola ADASU Sokak ismi verildi! Üç Gül ismini beğenmeyen Topbaş’ın bu isme de karşı çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor!

sariyergazetesi.com7_

Sarıyer Belediye Meclisi, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Zekeriyaköy’de yeni açılan bir yola ADASU Sokak ismini verdi. Meclis üyelerinin sokak ismi seçerken ünlü SUADASI’ndan etkilenip etkilenmediği bilinmezken, Topbaş’ın bu isme de müdahale edip etmeyeceği merak konusu oldu.

ayrac

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz aylarda Zekeriyaköy’de alternatif bir yol çalışması yaptı. Belediye haftalar süren çalışmadan sonra mahalleye yeni bir yol kazandırdı. 1423-1420 ada arasında açılan ve vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan yeni yola, ilginç bir ism verildi.

YENİ YOLUN ADI ADASU SOKAK

Sarıyer Belediye Meclisi geçtiğimiz haftalarda söz konusu yolun isminin ADASU Sokak olması konusunda karar aldı. Çevre ve Sağlık Komisyonu’nca kabul edilen ADASU ismi, ilçe meclisinde de geçtiğimiz ay kabul edildi. Ancak söz konusu isim Zekeriyaköy’de kimi çevrelerce beğenilmedi ve eleştiri konusu olmaya başladı.

ÜÇ GÜL SOKAK MİLAT OLMUŞTU

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediye Meclisi tarafından Zekeriyaköy’deki bir sokağa Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının anısına “ÜÇGÜL Sokak” ismi verilmiş, ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bu ismi beğenmeyerek aynı sokağa MİLAT adını vermişti. SARIYER Gazetesi’nin gündeme getirdiği isim olayı, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz tarafından da tepkiyle karşılanmıştı. Deniz yaptığı basın açıklamasında; “Topbaş, Zekeriyaköy halkına saygısızlık yapıyor” demişti. Şimdi, ADASU ismi için de Büyükşehir’in aynı tavrı gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu.

sariyergazetesi.com8_

ayrac

 sariyergazetesi.com3_1

ayrac

ayrac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir