Köşe YazılarıManşet Altı

Bayram sihirli kelimedir, Bayram kelimesi söylenirken insanın içini hoplatır.

İyi Bayramlar!
Bayram sihirli kelimedir.
Bayram kelimesi söylenirken insanın içini hoplatır.
Çocukların sevinçleri yüzlerinden belli olur, Bayram dendiğinde yeni ayakkabılar, çoraplar, elbiseler heyecan son haddindedir. Aileler hareketlenir, önce ahirete göçenler ziyaret edilir.

Bayram sabahı anne ve babaların elleri öpülür, sonra anneanne, babaanne ve dedelerin ziyaretine gidilecek saat merak ve heyecanla beklenir.

Şimdilerde iş hayatının sıkıcılığı ve zorluğu bizi biraz önce söylediklerimizin bir kısmını yapamadan tatile kaçıp dinlenmeye geçmeye stresten kurtulmaya zorluyor.

Tabi Bayramı hastanede geçirenler, evde hastalıklarla mücadele edenler dertlerine çare arayanlar onlar yakınlarından bir arayış bir ziyaret beklerler, işte bize en çok huzur verecek yapmamız gereken hareketler bu ziyaretler, bu aramalar olmalıdır.

Bayram boyunca nöbet tutan Mehmetçikler, Emniyet Asayiş görevlileri ve diğer kamu görevlileri halkın yararına bu görevlerini yerine getirirler.

Sarıyer Belediyesi bütün Ramazan Ayı boyunca Sarıyer Halkının oruçlarını rahat sıkıntısız tutabilmeleri için elinden gelen hizmeti yaptı, her akşam Sarıyerin bir mahallesinde, bazen daha fazla mahallede iftar yemeği verdi. Her gece, çalışanlara sahur yemeklerini verdi.

Her akşam iftardan sonra İstinye eski tersane alanında eğlenceler tertip etti halkımıza hoşça vakit geçirtti.
Sayın Başkanımız Şükrü Genç her davete bizzat katılarak bizleri onurlandırdı.

Ramazan Ayına rastlayan uyuşturucuyla mücadele haftasında her toplantıda uyuşturucunun insanlığın mücadele etmesi gereken bir illet olduğunu gençlerimizi bu illetten korumanın şart olduğunu anlattı.

Bu sene Ramazan Ayında Cumhurbaşkanı seçimlerinin heyecanını da yaşadık.

AKP’nin dışındaki iki büyük partimiz CHP ve MHP gurubu olmayan diğer partiler Türkiye’de ilk defa halkın seçeceği Cumhurbaşkanını bir büyük uzlaşı ile anlaşarak aday belirlediler.

Bu uzlaşı Türkiye için büyük yeniliktir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu tamamen vatansever duygularla ve çok titiz bir araştırmayla Cumhurbaşkanı adayı olarak teklif ettiği Ekmelettin İhsanoğlu’nu başta MHP olmak üzere AKP dışındaki partiler çok büyük bir olgunlukla kabullendiler.

Sayın Ekmelettin İhsanoğlu adaylık teklif edildiği günden bu güne kadar geçen zaman içersinde halkımızın sevgisini büyük ölçüde kazanmış ve Cumhurbaşkanlığına ortak olmuştur.

İşte böyle bir Ramazan Ayı idrak ettik ve Allahın izniyle Bayram ayına ulaştık, artık çalışma zamanı başlıyor, Ramazan Ayındaki bazı yavaşlamalar artık geride kaldı. Bayramı da neşe sağlık mutluluk içersinde geçirmek birlik beraberlik içersinde geçirmek nasip olsun inşallah.

Bu arada CHP Sarıyer’de pırıl pırıl bir gençlik yetişiyor. Ben bu gençleri başta Sarıyer Gençlik Örgütü Başkanı Mesut Bleda Bayrakçı olmak üzere hepsini öpüyor ve tebrik ediyorum.

Parti büyüklerine bu gençleri korumalarını bozmamalarını ve çalışma olanaklarını arttırmalarını tavsiye ediyorum.
CHP Sarıyer İlçe Başkanı, Belediye Başkanı, Başkan yardımcıları Meclis Üyeleri ve kamu çalışanlarının tümünün ve sevgili Sarıyer halkının bayramlarını kutluyorum.
Hoşça kalın sevgiyle kalın. İyi bayramlar!..

Metin Akman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir