Köşe YazılarıManşet Altı

El ele gönül gönüle daha ileriye…

Düşünüyorum da Şükrü Genç’in seçim başarısı çok büyük geliyor. Belediye Başkanımızın inanarak bıkmadan çalışmaları ve halkımızın Belediye Başkanımıza olan inancı sempatisi, ilçemizdeki diğer partililerin sevgi duydukları Şükrü Genç Başkanı desteklemeleri bu büyük başarının anahtarı olmuştur.

Bana göre elde edilen bu başarının peşini bırakmadan çalışmaya devam edilmelidir. Seçim esnasında oy ve ötesi grubu meydana çıkmış gönüllü ve partisiz olarak sandıklara sahip çıkmış ve önemli bir hizmet gerçekleştirmişlerdir. Bu grubu gönülden alkışlıyorum bu grubu kazanmak iş birliğine ikna etmek çok önemli diye düşünüyorum.

Siyaset ikna etme sanatıdır, önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi peşinden genel seçimler var yani bir kişiyi bile kaybetmeden aksine bir kişiyi on kişi yapmaya çalışarak seçimlere hazırlanmak lazım kendi görüşüm olarak söylüyorum.

Seçim kazanmanın çok değerli olduğunu biliyoruz, bu zevki hep yaşamak için heyecanımızı devamlı yenilememiz gerekiyor heyecanımızı hiç kaybetmememiz gerekiyor. Seçim kazanmadan ülkede söz sahibi olmanın zorluğu hatta sözünü söylesen de fikirlerini projelerini uygulayabilmenin zorluğu bilinen bir gerçek olduğuna göre tek çare oylarımızı arttırmaktır.

CHP artık bir silkiniş içerisindedir. Türkiye’nin sorunlarını çözecek kadroları kurmak, Türkiye’nin geleceğine CHP damgası vurmak zamanı gelmiştir. Sarıyer’de kazanılan seçimde gösterilen özveri inanç birlik ve beraberlik içersinde gerçekleştirilen ve temel fikri toplumsal barış projesine dayanan seçim çalışmalarının örnek alınması en azından sisteme dahil edilmesi önemlidir.

Sayın Şükrü Genç iktidar erkinin türlü seçim kazanma projelerine rağmen Sarıyer Halkının gönlüne girmeyi başararak sevgiyle başarılacak çok şey olduğunu ispatlamıştır.
Şükrü Gence CHP dışından destek verenlerin desteklerinin devamlılığını sağlamanın çareleri muhakkak bulunmalıdır. Seçimden çıkalı kısa zaman oldu, ama Şükrü Genç o kadar çok Sarıyerliyle beraber oldu ki en son Hıdrellez şenliklerinde adeta Sarıyer halkıyla bütünleşti.

Gönül ödülü kolay kazanılmıyor ancak kendini halka adayanların hak ettiği bir ödül olduğunu hep birlikte görüyoruz. Daha öncede söylediğimiz gibi el ele gönül gönüle daha ileriye daha iyiye…

Hoşça kalın…

Metin Akman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir