Kültür-SanatManşet

Çağatay Ulusoy polise yakalandı!

 

İstinye’de arabasıyla polis kontrolüne takılan ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy 1.5 promil alkollü çıktı. Yasal sınırı aştığı için ehliyetine el konulan oyuncunun yardımına arkadaşı yetişti.

Çağatay Ulusoy polise yakalandı!
 
Alkolmetreyi üflememek için direnenen ünlü oyuncu, polisin ısrarı üzerine cihazı üfleyince 1.5 promil alkollü çıktı. Yasal sınırın üç katı alkollü olduğu için ehliyetini kaptıran ve morali bir hayli bozulan Çağatay Ulusoy’un imdanına yakın bir arkadaşı yetişti. Polis memurları, başkasının kullanması şartıyla aracını oyuncuya teslim etti. Daha önce uyuşturucu davasında göz altına alınarak serbest bırakılmıştı. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda ehliyetini yanına almadığı için para cezası yemişti.
 
 
Mahkemeye çıkacak
 
Çağatay Ulusoy; 1 promili aştığı için yeni yasadaki ‘Ayakta durma, yürüme ve konuşmada güçlük çekme, denge ve koordinasyonun kaybedilmesi, belirgin olarak sarhoşluk hali’ maddesi nedeniyle mahkemelik oldu. Ulusoy, hakim karşısına çıkıp hesap verecek.
 
 
Çiftçi oldu
 
Çağatay Ulusoy; GDO’suz, hormonsuz ve doğal tarım yapılan Komşuköy’den tarla edindi. Komşuköy ile ortak bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza atan ünlü oyuncu, tüm mahsulünüKoruncuk Vakfı’na bağışladı. Ürünler; vakıf aracılığıyla Bolluca Çocuk Köyü’ndeki korunmaya muhtaç çocuklara ulaştırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir