Manşet

10. SAGEM ŞUBESİ AYAZAĞA’DA AÇILDI.

SARIYER YİNE MODEL OLDU

Şükrü Genç’ten Toplumsal birliktelik mesajı


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ayazağa mahallesinde Sarıyer Gençlik eğitim merkezi  (SAGEM) açılışında verdiği mesajlarla tüm Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergiledi.

Başkan Genç, son günlerde yaşanan olumsuz olaylara karşı, tüm Sarıyerlileri el ele yekvücut olarak birlik çağrısında bulunarak önemli mesajlar verdi.

AYAZAĞA MAHALLESİNDE HEYACANLI VE SEVİNÇLİ BİR GÜN

İlk ve ortaokul öğrencileri için ücretsiz etüt eğitim merkezi olanağı sunan, aynı zamanda velilerin de eğitimlerine destekte bulunan Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin (SAGEM) bir yenisi daha Ayazağa Mahallesi’nde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve halkın coşkun katılımıyla hizmete açıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve öğrenciler tarafından kurdelesi kesilen ve 10. SAGEM şubesi olarak hizmete giren eğitim kurumu, görkemli bir açılışa sahne oldu. Ayazağa SAGEM Şube Sorumlusu Nebahat Ayhan’ın açılış konuşmasının ardından öğrencilerin okuduğu şiirlerin yanı sıra, mikrofona gelen bir çok veli Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu.

     MHP TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR

Sarıyer Halk Dansları Topluluğu’nun kemençe eşliğinde folklor gösterisine bir süre eşlik eden Başkan Genç, nefes nefese geldiği kürsüden Ayazağa MHP İlçe teşkilatına yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek yaptığı konuşmada şunları söyledi

Başkan Genç; “Bugüne kadar 4500 çocuğumuza verdiğimiz eğitim bursumuza 2.500 öğrenci daha ilave ediyoruz”

 

Sözlerine; “Sevgili Ayazağalılar, bir yerde yaşam varsa bu yaşamın korunması ve devam ettirilmesi gerekmektedir. Belediye başkanlığımın haricinde yurttaş olma sorumluluğumla ve sizlerin bize vermiş olduğunuz 2. dönem belediye başkanlığı sorumluluğuyla yaşamın her alanında olmaya gayret ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye başlayan Başkan Genç, alanı dolduran yurttaşlara SAGEM’in ne anlama geldiği konusunda bilgi verdi.

Modern dünyayla rekabet edebilmek, modern toplumlarla bir arada yaşayabilmek, yaşamımızı aşağılanmadan, hor görülmeden, kendi kararlarımızla sürdürebilmemizin tek bir yolu var. Bu yolun adı eğitimdir.

Her yıl olduğu gibi ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim bursu vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Genç, geçen yıla kadar verdikleri 4500 burslu öğrenci sayısını 2.500 daha arttırarak 7.000’e çıkaracaklarının müjdesini verdi.

“Hakkını savunabilen, ayağını sağlam basan çocuklar yetiştireceğiz”

Her yıl değişime uğrayan milli eğitim müfredatının öğrenci, veli ve hatta yöneticilerin bile kafasını karıştırdığına dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yönetmelik kargaşası yüzünden yönetici statüsündeki eğitimcilerin bile sistemi velilere anlatmakta ve müfredata uydurmakta sıkıntı çektiğini söyledi. “Çocukken bulamadığımız imkanları, bugün çocuklarımız için oluşturmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Genç, haklarını savunabilen, ayağını yere sağlam basabilen, sorgulayan, Atatürk İlke ve Devrimlerini yaşam biçimi haline getirebilen bir nesil meydana getirmek istediklerini söyledi.

Konuşmasının sonunda açılışa katılan Ayazağalıları el ele tutuşmaya ve hep bir ağızdan ıslık çalmaya davet eden Başkan Genç, daha sonra SAGEM’li çocuklarla açılış kurdelesini keserek sınıfları tek tek dolaşıp bilgi aldı.

ÇOCUKLARDAN SEVGİ SELİ VE HALKTAN TEŞEKKÜR

Çocuklarla sohbet eden, satranç ve oyunlar oynayan Başkan Genç, bütün sınıfları gezerek çocuklar ile yakından ilgilendi. Başkan Genç’e halk ve çocuklar sevgi gösterisinde bulundular.

Ayazağa halkı ilk defa böyle bir hizmetin buraya gelmesinden dolayı memnun olduklarını belirterek, Başkan Genç ve Belediye yetkililerine teşekkür ettiler.Başkan Genç, konuşmasında Ayazağa mahallesine yoğun ilgiden dolayı 2. SAGEM şubesini de açacaklarını söyledi.

Açılıştan sonra Ayazağa Mahallesi merkezinde yeni yapılan yol çalışmaları hakkında vatandaşlardan teşekkür alan Başkan Genç, yeni restore edilen Belediye hizmet binasını gezerek sorumlulardan bilgi aldı.

Açılışa, CHP İl Başkan Yardımcıları Şükrü Metin, Mustafa Ataş, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP ve MHP İlçe Teşkilatı Temsilcileri, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda Ayazağa Halkı  eşlik etti.

Ağazağa’da faaliyet gösteren Giresun Dernekleri de, hemşerileri Başkan Genç’e açılış boyunca eşlik ederek yakın ilgi gösterdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir