Manşet

“Benim Adım Gültepe”, Bir Mahalleyi İhya Etti

Kanal D’de yayınlanan “Benim Adım Gültepe” dizisinin çekimleri için adeta yeniden yapılan Kocataş Mahallesi’nde, 40 gecekondu ve 6 işyeri kiralandı.

 

Kanal D’deki ‘Benim Adım Gültepe’nin ilk 3 bölümü İzmir’de çekildi. Sonraki sahneler için de İstanbul’da 2 ay boyunca 100 mahalle tarandı. İzmir-Gültepe’ye en uygun yer olarak Sarıyer’deki Kocataş Mahallesi’nde karar kılındı.

Posta’nın haberine göre; 1980’lerde geçen dizi için yapım ekibi mahalleyi 34 yıl öncesine götürdü. Elektrik direğinden otobüs durağına telefon kulübesine kadar her şeyi değiştirdi.

40 GECEKONDU VE 6 İŞYERİ KİRALANDI

Mahalledeki 40 gecekondu ve 6 işyeri kiralandı. Bazı evlerin çatıları söküldü, teras haline getirildi. Kocataş Mahallesi’ni ihya eden yapım ekibi çevre sokaklara da el attı. Burada çekilecek bazı mekanları A’dan Z’ye onardı, döneme uygun yeniledi. Asfalt ve kadırım taşlarını, binaların ön yüzünü değiştirdi.

105

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. izleyici temsilcisine 2 kez mail göndermeme rağmen herhangi bir cevap alamadım ve 212 4780088 numaralı izleyici temsilcilerine ulaşmak için 2 gündür aramama rağmen hiç bir kişiye ulaşamadım. kanalın bu ciddiyetsizliğinden dolayı d-smart üyeliğimi iptal ederek yeni recevier ımda hiçbir doğan grubu yayınlarına yer vermedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler