ManşetSiyaset

AK Parti’de Selami Uzun’a yapılan VEFASIZLIK fotoğraf karelerine yansıdı! Uzun’suz, tek yürek pozu verdiler!

Ak Parti’de, adaylığı Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in yanı sıra son anda devreye giren Karadenizli bazı müteahhitler tarafından engellenen Selami Uzun, Emirgan’da yapılan Sedat Özsoy’a destek toplantısına katılmadı.

ayrac

Sarıyer’de adaylığına kesin gözüyle bakılan Uzun’a yapılan büyük vefasızlık, hem fotoğraf karelerine yansıdı hem de parti içindeki bölünmeyi gün yüzüne çıkardı. Öte yandan geçmişte birbirlerine karşı en ağır sözleri söyleyen kişilerin de aynı karede yer alması, “Hangi dağda kurt öldü” yorumlarına neden oldu.

akp-bolunme-foto3 copy

Sarıyer’de AK Parti adayının Selami Uzun olarak açıklanmaması partiyi parçaladı. Sarıyer’de bugüne kadar peş peşe 2 belediye seçimi kaybetmiş, 4 kez parti değiştirmiş, temayül yoklamasında ancak 6. olabilmiş ve son seçimde CHP’nin adayı Şükrü Genç karşısında iki kattan fazla oy farkı yemiş Sedat Özsoy’un bu kez de AKP’den aday gösterilmesi partide krize neden oldu.

İlgili Makaleler

YANDAŞLARLA SELAMİ UZUN’A SALDIRMIŞLARDI

AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, adaylığı için yoğun uğraşlar verdiği Sedat Özsoy’a destek toplamak için, geçtiğimiz günlerde Emirgan’da bir toplantı düzenledi. Yandaş gazetelerin davet edildiği kahvaltılı toplantıya, Yusuf Tülün ve çok sayıda aday adayı da katıldı. Birlik ve beraberlik görüntüsünün verilmek istendiği kahvaltıya, adaylık hakkı son anda elinden alınan Selami Uzun ise katılmadı. Kahvaltıdan sonra verilen aile fotoğrafı da Selami Uzun’suz çekildi.

BU POZ TEK YÜREK OLMANIN DEĞİL BÖLÜNMENİN POZU

selami uzun

Sivaslı hemşerilerinin Selami Uzun’un bu dik duruşu ve net tavrından dolayı ona tam destek verdiği, kendisine yapılan haksızlığa karşı onun etrafında kenetlendikleri öğrenildi. Bazı partililer tepkilerini; “Selami Bey’in aday olmasını önlemek için yandaş gazetelere ‘Sarıyer’e uzun uzuuuun baktı’ başlığıyla aşağılayıcı tarzda köşe yazısı yazdıranlar, elinden gelen her şeyi en seviyesizce yapanlar şimdi hiçbir şey olmamış gibi etrafa sahte gülücükler dağıtıyor. Seçimin yapmacık ve sahte gülücüklerle alınamayacağını Sarıyer’de herkes iyi bilir. Aile fotoğrafında bulunan Yusuf Tülün ile Sedat Özsoy’un geçmişteki kavgaları gazetelere bile konu olmuştu, bu kavgaları Sarıyer’de bilmeyen yok” sözleriyle dile getirdi.

SİVASLILAR, SELAMİ UZUN ETRAFINDA KENETLENDİ

2 dönem Sivas milletvekilliği yapan ve bugüne kadar görev yaptığı her makamda hemşerilerinin sorunlarına gösterdiği duyarlılıkla tanınan Selami Uzun’a gösterilen vefasızlık partide çatlağa neden oldu. Sadece Sarıyer’deki Sivaslılar değil, İstanbul ve Sivas’taki çok sayıda derneğin ve hemşerilerinin Uzun’un etrafında kenetlendiği öğrenildi.

DÜNKÜ TOPLANTIDA “VEFASIZLIĞA” İSYAN VARDI

sivaslilar-toplanti 

Öyle ki dün Kozdere’deki Sarıyer Sivaslılar Derneği’nde yapılan ve gece geç saatlere kadar süren geniş katılımlı toplantıda Uzun’a yapılan vefasızlığa büyük tepki gösterildi.

AK Parti’den Mustafa Tosun gibi isimlerin de katıldığı toplantıda, Selami Uzun’un rant peşinde koşan bazı Sivaslı siyasetçiler tarafından aday yapılmasının son anda engellendiği ve seçimlerde bu durumun mutlaka sandığa yansıyacağı vurgulandı. Toplantı sırasında bazı Sivaslıların, Uzun’a yapılan haksızlığı anlatırken sinirlerine hakim olmakta zorlandıkları ve bu vefasızlığı bir türlü içlerine sindiremedikleri görüldü.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Adamlık mı bu? Fırıldak Kubi vardı bi dönem mecliste; gezmediği parti kalmamıştı ve maalesef bu kötü namıyla anılıyor halen ve hatırlarda!!! Al sana şimdi de Sedat Özsoy, o da aynı. Gez gez bütün partileri 20 yıldır bütün ilçe binalarını gezdi ayıp yahu. İnsan biraz utanır!!!

  2. Sarıyer’de bu Sivaslı’lar neden bu kadar büyütülüyor.Sarıyer bir tek onların değil.Onların dediği olmak zorunda değil.Ak Partiliyiz diyorlarsa Ak Parti’den vazgeçmemeli

  3. Kurulduğu günden itibaren oyumu Ak Partiye verdim Ama bu seçim de bir Sivaslı olarak Sarıyer İlçede Sedat Özsoy a oy vermeyeceğim. Parti Parti gezenlere oy yok.

  4. Eski dönem Sedat özsoya hakaret edenler ve çıkar peşinde olanlar şimdi etrafında toplanmışlar…..çok komik….ye kürküm ye misali

  5. bu fotoğraf karesindeki kişilerin birbirleri hakkında neler söylediklerini duvarların dili olsada söylese sen neymişsin be siyaset ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu