ManşetSiyaset

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz; “AKP’liler, Sarıyer Belediyesi’ne ve işçilere saygısızlık yapmıştır”

MEHMET DENIZ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, dün AKP‘lilerin Sarıyer Belediyesi‘nin Ferahevler‘deki şantiyesine şafak vakti kimseden izin almadan yaptıkları şafak baskınına ve yapılan siyasi propagandaya sert tepki gösterdi. CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Şükrü Genç‘e sahip çıkan Deniz, AKP’nin adayı Sedat Özsoy‘a bugüne kadar 4 parti değiştirmesini hatırlattı ve siyasi nezaket uyarısında bulundu.

İşte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in o açıklaması;

YANLIŞ YERDEN BAŞLADINIZ SAYIN SEDAT ÖZSOY!

Göreve seçildiğinde veya atandığında kişinin önce yapması gereken o semtin kurumsal kimliklerini temsil eden yapılara nezaket ziyaretinde bulunmaktır. Kendini tanıtır karşı tarafta kendisine hayırlı olsun der. AKP Sarıyer Belediye Başkan adaylığı daha dün gerçekleşen Mahmut Sedat Özsoy, bu sabah soluğu Sarıyer Belediyesi temizlik işçilerini sözde ziyaret özde ise kışkırtıcı tavırlarda bulunarak kendisine yakışmayan tavır ve davranışlar sergilemiştir.

Alın teri kurumadan işçinin maaşı ödenecek” evet doğru, peki Sayın Sedat Başkan kim bu işçileri taşeronluk sistemine mahkum edip, onların sırtından para kazanan, bu sistemi savunan bu ülkede taşeron sömürü sistemini kuran ve yeşerten tabi ki siz bilemeyebilirsiniz çünkü nerede durduğunuzu hangi partide siyaset yaptığınızı

ANAP mı?

CHP mi?

MHP mi?

Yoksa AKP mi?

belli değilken, yolun yönün hele hele kıblen belli değil, tabi ki kıblesi belli olmayanın ne yapacağınızı da kestiremezsiniz.

Bu taşeronluk sistemini kaldırmak isteyen bir CHP olduğunu o partiden aday almak için kapısını aşındırdığınızı unutmuş olabilirsiniz! Peki o temizlik işçilerini çalıştıran firmanın sizin şu an ki son partin olan AKP’nin yandaş firması olduğunu da mı bilmiyorsunuz?

Bütün bunlar şunu gösteriyor. Korku dağları sarmış. CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni alıyor. Anketler Sarıgül’ü gösteriyor. Dönemlerinin bittiğini, yolun sonunu görenler şaşkınlıkla ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Sayın Sedat Özsoy’la böyle bir hataya düşmüş yanlış yerden başlamıştır. 17 Aralık sürecinden sonra sokağa çıkma cesareti gösteremeyenler, Sarıyer Belediyesi’ne gece baskını yapmışlar.

Buradan maalesef Sayın Özsoy’a hayırlı olsun demeliydim ancak diyemiyorum. Çünkü hayırlı bir başlangıç yapamamış, CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne saygısızlık yapmış olup, ilçede gerginlik yaratmıştır.

Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir