ManşetSiyaset

CHP’nin adayı kesinleşti: ŞÜKRÜ GENÇ

CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç olarak belirlendi. Belediye önünde yüzlerce kişi kutlama yapmak için hazırlıklara başladı.

Bugün Ankara’da yapılan Parti Meclisi’nden Sarıyer’de mevcut başkan Şükrü Genç’le devam kararı çıktı. Parti Meclisi sırasında İstanbul’un bazı ilçelerinde isim belirlenmesi konusunda oldukça hareketli  ve zaman zaman gergin anlar yaşandı. Ancak Sarıyer ve Adalar’da mevcut başkanlarla devam kararı çıktı ve Şükrü Genç’in adaylığı kesinleşti. Resmi açıklamanın önümüzdeki saatlerde yapılacağı öğrenildi.

BELEDİYE ÖNÜNDE KUTLAMA HAZIRLIĞI

Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre Sarıyer’de çok sayıda kişi Şükrü Genç’in adaylığını kutlamak için belediye önünde toplanmak için harekete geçti. Bugün belediye önünde coşkulu bir buluşma yaşanması bekleniyor. Şükrü Genç’in adaylığının kesinleşmesi CHP teşkilatında da memnuniyetle karşılandı, ancak az sayıda bazı yöneticilerin durumdan memnun olmadıkları öğrenildi.

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e gerek Ankara’dan gerekse Sarıyer’den çok sayıda tebrik ve hayırlı olsun telefonu gelmeye başladığı öğrenildi. Bu arada Şükrü Genç’in adaylığının kesinleşmesinden sonra AKP cephesinde özellikle Sedat Özsoy çevresinde moral bozukluğu ve umutsuzluk yarattığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir