ManşetSpor

Sarıyer’in yeni teknik direktörü belli oldu: Turhan Özyazanlar

sariyerspor-turhan-ozyazanlar (3)

Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayramali Koçoğlu konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Bugün (10 Haziran) yapılan yönetim kurulu toplantısında 2014-2015 Futbol Sezonu Transfer Komitesi’nin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda teknik direktör olarak Turhan Özyazanlar ve ekibi ile 1(Bir) yıllık sözleşme imzalandı. Kulübümüz ve Sarıyer Spor Kulübü camiamıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

ÖZYAZANLAR; “ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Sarıyer ile imza atan Özyazanlar da “Bugün itibariyle Sarıyer Spor Kulübü’nün teknik direktörlüğü için resmi adımı atmış bulunmaktayım. Sayın Başkanımız ve sayın yönetim kurulunun ilçemizin değerini tarafıma emanet etmesi mesleki hayatım adına onur verici. Bu adımın camiamıza ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TURHAN ÖZYAZANLAR KİMDİR?

sariyerspor-turhan-ozyazanlar (1)

Fenerbahçe’nin altyapısı ile Lüleburgazspor’da futbol oynayan Özyazanlar, İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki eğitimine devam etmek için futbolculuk kariyerini sonlandırdı. 1987 yılında, 2. Lig’de mücadele eden İstanbul DSİ’nin teknik direktörlüğünü yapmaya başladı. Bir müddet bu takımı çalıştırdıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a geldi ve 1994’e kadar antrenör olarak görev yaptı. 1995-96 sezonunda teknik direktörlüğünü üstlendiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor, mücadele ettiği 3. Lig’deki 10. grubu üçüncü sırada tamamladı. Ertesi sezon takımın başına Fahrettin Genç getirilirken, kendisi de takımda altyapı antrenörü olarak görev almaya başladı. 1998-99 sezonu başında Öz Sahrayi Ceditspor’in teknik direktörlüğüne getirilse de 1998 Ekim’inde görevine son verildi. 2001-02 sezonunu geçirdiği 3. Lig ekibi Yalovaspor, mücadele ettiği 4. grubu beşinci sırada tamamladı. 2002 Eylül’ünde İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a altyapı antrenörü olarak dönse de, birkaç gün sonra Eyüpspor’un teknik direktörlüğüne geçtiğinden buradaki sözleşmesi feshedildi. 2003 Şubat’ına kadar Eyüpspor’u çalıştırmasının ardından, 2003-04 sezonunda tekrardan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un altyapısında görev aldı.

sariyerspor-turhan-ozyazanlar (2)

2005’in Kasım ayında, 3. Lig 4. grupta mücadele eden Alibeyköyspor’un teknik direktörlüğüne getirildi. Grubunu dördüncü sırada tamamlayan takım ertesi sezona da Özyazanlar yönetiminde girse de, Özyazanlar’ın sözleşmesi 2007 Şubat’ında feshedildi.
2008’in Şubat ayında, 2. Lig takımlarından İstanbul Güngörenspor’un başına geçti. Sezon sonunda takım, 1. Lig’e yükselmeye hak kazandı. 2008-09 sezonunda da aynı takımı çalıştıran Özyazanlar, takımın ligi 17. sırada bitirip küme düşmesinin ardından görevinden ayrıldı ve sonraki sezona 1. Lig takımlarından Samsunspor ile bir yıllık sözleşme imzalayarak girdi. Fakat birkaç hafta sonra, Ekim ayında buradaki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2010 Şubat’ında, kariyerinde ikinci kez Yalovaspor’un teknik direktörlüğüne getirildi; ancak burada geçirdiği iki ayın ardından görevine son verildi. 2011-12 sezonuna, 2. Lig’de yer alan Eyüpspor’un teknik direktörü olarak girse de 2011 Kasım’ında buradaki sözleşmesi de sonlandırıldı. 2011’in Aralık ayında, 3. Lig’de mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile anlaştı. Özyazanlar yönetiminde sezonu lig üçüncüsü olarak tamamlayan takım, sezon sonunda Özyazanlar ile olan sözleşmesini yeniledi. 2012-13 sezonunda, kendi grubunu şampiyon olarak tamamladı ve 2. Lig’e yükselmeye hak kazandı.

CÜNEYT GÜL- SARIYER GAZETESİ SPOR MÜDÜRÜ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu