Manşet AltıSpor

SULTANLAR’IN GÜCÜ YETMEDİ

 Türkiye Voleybol Bayanlar 1. Lig 8. Hafta karşılaşmasında Sarıyer Belediyesi, Eczacıbaşı Vitra karşısında tutunamadı.

 
 ECZACIBAŞI VİTRA- SARIYER BELEDİYESİ: 3-1
 
Eczacıbaşı’nın fazla oyuncularından oluşan Sarıyer Belediyesi ablalarına karşı bir set direnebildilerse de maçı kaybetmekten kurtulamadılar.
Poljak ve Larson’suz maça başlayan Eczacıbaşı Vitra, yaptığı hatalarla Sarıyer Belediyesi ilk teknik molayı 8-5 önde girmesini sağladı. Teknik mola sonrası Eczacıbaşı skor 11-11’de rakibini yakaladı. Sonraki süreler karşılıklı alınan sayı ve beraberliklerle devam etti. İkinci teknik molayı da yine Sarıyer Belediyesi 16-14 önde tamamladı. Büyük bir çekişme içerisinde geçen seti 25-21 alan konuk takım Sarıyer Belediyesi oldu.
 
İlk seti almanın morali ile sahaya çıkan Sarıyer Belediyesi ikinci setede iyi başladı. Bu setin de ilk teknik molasını da 8-6 önde geçti. Sonraki sürelerde Eczacıbaşı rakibini 8-8’de yakaldı. Bu sette ilk setin adeta kopyası oldu. Karşılıklı alınan sayı ve beraberlikler süren setin ikinci teknik molasını da Sarıyer Belediyesi 16-15 önde bitirdi. İşin şakaya gelmeyeceğini anlayan Eczacıbaşı rakibini 16-16’da yakaldı. Skoru 20-18 yaptı.
 
Esra, Neslihan ve Fürst’ün etkili servis ve smaçlarıyla oyuna ağırlığını koydu. Seti de 25-20 aldı ve setlerde 1-1 beraberliği sağladı.
Beraberliği sağladıktan sonra işi sıkı tutan Eczacıbaşı üçüncü sete hızlı başladı ve seti de 25-15 gibi farklı skorla aldı. Skoru da 2-1 lehine çeviren Eczacıbaşı dördüncü sete de hızlı başladı. Turuncu- Beyazlılar üst üste aldığı sayılarla skoru 5-0 yaptı. Teknik molaları da 8-3 ve 16-5  önde tamamladı. Teknik mola sonrası Gizem, Poljak, Ceylan ve Güzide’yi de oyuna alan Eczacıbaşı seti 25-13 aldı. maçı da 3-1 kazanarak yoluna devam etti.  
 
Sarıyer, 6 Aralık’ta Bahçeköy Orman Fakültesi’nde Vakıfbank’ı konuk edecek.
 
ECZACIBAŞI VİTRA: Esra (9), Büşra (8), Neslihan (18), Şeyma (21), Fürst (13), Nilay (2), Gülden (L), Gizem (-), Poljak (-), Ceylan (2), Gözde (-)
 
SARIYER BELEDİYESİ: Arelya (1), Ana (5), Melike (6), Melis (17), Tijana (6), Beyza (3), Serpil (L), Aslıhan (-), Rida (2), Hande (2), Aybüke (3)
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu