ArşivGündemManşet

2 köpek tecavüz kurbanı mı? Köpeklerin üzerindeki kadın saçları kime ait?

10950903_10152783161984620_1052409740_n

Sarıyer Büyükdere sahilinde denizden cesetleri çıkarılan Terrier cinsi 2 köpeğin, tecavüz edilerek öldürülmüş olabileceği iddiasıyla başlatılan soruşturmanın kaderini otopsi sonucu belirleyecek. Otopsi sonucunun yaklaşık 10 gün sonra açıklanması beklenirken, iddialara göre öldürülen köpeklerin üzerinde kadın saçı tespit edildi.

***

Sarıyer Büyükdere geçtiğimiz günlerde benzerine hiç rastlanmamış bir olaya sahne olmuştu. Piyasa Caddesi üzerindeki Rus Sefareti’nin bulunduğu bölgede iki gün arayla denizden iki köpeğin cesetleri çıkarıldı. Her iki köpeğin beyaz renkli ve Terrier cinsi olması dikkat çekti. Köpeklerin bir poşet içindeki ölmüş cesetleri denizden belediye ekipleri tarafından çıkartıldı.

OTOPSİ 10 GÜN İÇİNDE AÇIKLANACAK

Nasıl öldürüldükleri henüz resmi olarak tespit edilemeyen köpeklerin, kimler tarafından ve ne şekilde katledildikleri yapılan otopsiyle belli olacak. Cesetleri, Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan köpeklerin ölümüyle ilgili sır perdesinin yaklaşık 10 gün içinde açıklanacak raporla netleşmesi bekleniyor. Çok sayıda hayvan sever gelişmeleri yakından takip ederken, köpekleri öldürdüğü iddia edilen kişi yada kişilerin bulunması için konunun yargıya intikal ettirildiği öğrenildi. Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre, öldürülen köpeklerden ikisinin de üzerinden kadın saçları çıktığı vurgulandı. Bu kadının kim olduğu ve köpeklerin öldürülmesiyle ilgisinin olup olmadığını ise şimdilik belirsiz. Ancak pek çok hayvan severin iddiasına her iki köpeğin ölüm nedeni büyük olasılıkla tecavüz.

Şimdi tüm Sarıyerliler, öldürülen köpeklerin arkasındaki sır perdesinin bir an önce çözülmesini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir