ArşivGündemManşet

 AK Parti İl Başkanı Selim Temurci’nin listesinde Sarıyer’i unuttular!

selimtemurci

AK Parti’nin Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan 5. Olağan Kongresi’nde Aziz Babuşcu’nun yerine İl Başkanı seçilen Selim Temurci’nun yeni listesinde, Sarıyer’den hiçbir ismin olmaması parti içinde rahatsızlık yarattı.

***

8 yıldır İl Başkanlığı yapan Babuşcu’nun yerine bu göreve getirilen Temurci’nin 50 kişilik asil ve 50 kişilik yedek yönetim kurulu listesinde tek bir Sarıyerli bile yer almadı. Partililer huzursuz…

 ***

MEHMET AKİF ŞİŞMANOĞLU, HAKEM KURULUNDA

mehmetakifsismanoglu1

Yeni yönetimde sadece 2009 yerel seçimlerinde Sarıyer’den AK Parti belediye başkan adayı olan Mehmet Akif Şişmanoğlu yer aldı. Şişmanoğlu’nun görev aldığı Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu ise pasif bir görev olarak biliniyor.

AK Parti’nin yeni yönetiminde Sarıyer’in tanıdığı ve teşkilatın sevdiği hiçbir ismin yer almaması parti içinde büyük sıkıntı yarattı. Sarıyer Gazetesi’ni arayarak bu konudaki rahatsızlıklarını dile getiren partililer; “Sarıyer gibi kritik ve önemli bir ilçeden yeni yönetime girebilecek hiç mi insan yoktu? Demek ki Sarıyer’i birileri kafasında silmiş. Yazıklar olsun” diye konuştular.

SELİM TEMURCİ KİMDİR?

1970 yılında Rize Çayeli’nde doğan Selim Temurci, İmam Hatip Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını ve Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde ekonomi üzerine tamamlayan TEMURCİ, özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerini yerine getirdi. Köprü Gurubu Derneği Başkanlığının yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci’nin ekonomi ve siyaset alanlarında çok sayıda makalesi yayımlandı. Siyasi çalışmalarına Gençlik Kollarında başlayan Temurci; İl Başkan Yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundu. 2006 – 2009 yıllarında AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Temurci, 2012 yılından 2015 AK Parti İstanbul 5. Olağan il kongresine kadar Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir