ArşivGündemManşet

Ak Parti’de Kadın Kollar İlçe Kongresi yapıldı!

Dün gerçekleştirilen AK Parti Sarıyer Kadın Kolları İlçe Kongresine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem önemli açıklamalarda bulundu. Erdem; “”Siyasete kadını kattık. Geçmişte siyasette kadının adı vardı ama şimdi kadının kendisi var. Bugün ‘AK Parti bir kadın teşkilatıdır’ dersem, abartmış olmam” diye konuştu.

ekrem erdem222

Güçlü teşkilatlarla seçime girmek istiyoruz

Erdem, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Sarıyer Kadın Kolları 4. Olağan İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin önünde çok önemli bir seçimin bulunduğunu belirten Erdem, şunları kaydetti:” Gerek ülkemizin geleceği ve gerekse AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı hizmetlerin kalıcılığı açısından önemli bir gün 7 Haziran. Güçlü teşkilatlarla seçime girmek istiyoruz, onun için de bu kongrelerimizi yapıyoruz. İktidarda 13. yılın içindeyiz. Siyasi partiler için uzun bir süreçtir. Geçmişte siyasi partiler, bırakın 13 yılı 3. yıl milletin içine çıkamazdı ama biz onurla, gururla, başarıyla bugün 13 yıl içerisinde halkımızla birlikte kongrelerimizi yapıyoruz.”

Her sahada muhteşem işler yaptık

Erdem, AK Parti iktidarlarının destansı işler yaptıklarını ifade ederek, şöyle devam etti: “Her sahada eğitimden ulaşıma muhteşem işler yaptık. Biz seçime giderken bir taraftan kongrelerimizi yapıyoruz bir taraftan da seçim programımızı yapıyoruz. Halkın karşısına nasıl çıkacağız, onların çalışmalarını yaparak halkımızın beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Muhalefet ise bu tür çalışmalar yerine, yine çatı adaylar peşinde. Çatıdan ders almamışlar yani Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatının altında kaldılar, enkaz altında kaldılar yeni bir enkazın altında kalma çalışması içindeler. CHP’ye umut bağlamış olanlar, bunu nasıl değerlendirir bunu anlamıyorum. Partiyle alakası olmayanların isimleri geçiyor. İşte iki partinin arasındaki fark budur.”

Biz çözüm üretmeye çalışıyoruz 

Erdem, AK Parti’nin halkı en iyi şekilde tanımaya, problemleri en iyi şekilde tespit ederek çözüm üretmeye çalışan bir parti olduğunu dile getirdi.Türkiye’nin AK Parti’den önce her konuda dışarıdan model aldığını ifade eden Erdem, “Şimdi model Türkiye. ‘Sağlık, kentsel dönüşüm, toplu konut, sosyal politikalar bunları Türkler nasıl yaptı?’ diye dünya merak ediyor. Başbakanımız hafta içi Davos’taydı. G-20’nin lideri olarak projelerini anlatıyordu. Bugün Allah’a şükürler olsun Türkiye’yi temsilen hangi ekonomist yurt dışına gitse can kulağıyla dinleniyor. Türkiye yıldızlaşmaya, başarılarına başarılar katmaya devam ediyor” diye konuştu.

Ak Parti bir kadın teşkilatıdır

Erdem, AK Parti iktidarları olarak siyasete itibar ve kalite getirdiklerini anlatarak, “Siyasete kadını kattık. Geçmişte siyasette kadının adı vardı ama şimdi kadının kendisi var. Bugün ‘AK Parti bir kadın teşkilatıdır’ dersem, abartmış olmam” dedi.

AK Parti’nin kardeşliğin teminatı olduğunu belirten Erdem, milli birliğin teminatı olan AK Parti iktidarlarının yeni dönemde de bu görevini sürdüreceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir