ArşivGündemManşet

Anneler Günü için Sarıyer’de çok özel kutlama! Belediye Başkanı Şükrü Genç TÜRKÜ söyledi, Yardımcısı Sevgi Atalay ŞİİR okudu!

sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (2)

***

Sarıyer Belediyesi tarafından Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Anneler Günü Özel Konseri”, Sarıyerli annelerden büyük ilgi gördü. Sarıyer Belediye Başkanı Şükü Genç gecede duygu yüklü bir türkü seslendirirken, Yardımcısı Sevgi Atalay da anlamlı bir şiir okudu.

***

Zafer Gündoğdu yönetimindeki 70 kişilik dev koro tarafından icra edilen birbirinden güzel ve içli türküler, anne yüreğini ve anne sevgisini en iyi anlatan eserlerden seçildi. Sarıyer Halk Dansları Topluluğu’nun muhteşem gösterisi ve SAGEM’li öğrencilerin seslendirdiği şarkılarla renklenen konser öncesi günün anlam ve önemi adına büyük bir pasta kesildi.

sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (8)

Başkan Genç; “Tüm acılı analar da benim anam”

Anlamlı etkinlikte bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in duygu yüklü sözleri herkesi duygulandırdı. “Öyle bir duygu selindeyim ki ağlarsam kusuruma bakmayın” diyen Genç, annesi Kıymet Genç’in de salonda olduğunu fakat onunla birlikte salondaki tüm annelerin de kendisinin anası olduğunu ifade etti. Genç ayrıca; “Suriye’de oğullarını cepheye gönderen analar da benim anam. Şehitlerimizin anaları, eylemlerde vurulan yavruların anaları da benim anam. Soma’da evlatlarını göçük altında kaybetmiş analar da benim anam. Çocuk gelin yapılarak doğum sırasında ölen su gibi kızlarımız da benim anam. Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde anamız da benim anam” diye konuştu.

Annelerin sevgisi anlatılamaz

Başkan Genç konuşmasının son bölümünde cefakar annelerin sadece bir gün için anılamayacağını söyledi. Genç; “Nerede zulüm varsa,karşısında duran, nerede acı varsa katlanan anaların sevgisi anlatılabilir mi? İşkencedeki çocuğunun çektiği acıyı ve ıstırabı hisseden analar, engelli yavrusunu kurttan, kuştan koruyan ve gece gündüz başından ayrılmayan ananın sevgisi anlatılabilir mi? Güzel analar, hepinizin Anneler Günü’nü kutluyor, ellerinizden öpüyorum” dedi.

Başkan Genç’ten güzel bir Neşet Ertaş türküsü

Salonu dolduran Sarıyerli anneleri yer yer duygulandıran, yer yer oturdukları yerde coşturan anadolu ezgilerinin seslendirildiği konsere Başkan Şükrü Genç’te bir türkü ile eşlik etti. Neşet Ertaş’ın “Benim İki Nimetim Var” türküsünü söyleyen Başkan Genç; “Benim iki nimetim var, biri anam biri yarim” dizelerini söylerken kendisini dinleyen başta annesi Kıymet Genç ve salondaki diğer annelerin gözleri yaşardı.

Sevgi Atalay’dan duygu yüklü bir şiir

sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (1)

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, okuduğu duygusal şiirle annesi ve tüm diğer annelere minnettarlığını ifade etti. Ayrıca etkinliğe misafir olarak gelen TRT Sanatçısı İclal Akkaplan da bir türkü ile annelerin gününü adı.
 
Başkan Genç’ten Zafer Gündoğdu’ya teşekkür çiçeği

Kulaklara ve yüreklere hitap eden anlamlı Anneler Günü etkinliğinde Mustafa Kemal Atatürk, Aşık Veysel, Yaşar Kemal ve gezi eylemlerinde hayatını yitiren gençler de unutulmadı. Başkan Genç etkinliğin sonunda Zafer Gündoğdu’ya bir teşekkür çiçeği takdim ederken koro ve saz heyetine de ayrı ayrı teşekkür etti ve hatıra fotoğrafları çektirdi.

Etkinliğe CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, , Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, İsmail Erdem, Meclis Üyeleri Fatik Eker, Nihal Neruz, Aysın Günen, Salih Akıncı, Hayrettin Dereli, Ekrem Tekçe, Mustafa Balcı, Mustafa Oktay Aksu, Ali Görgülüer, ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, Sarıyer Belediyesi Birim Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda yurttaş katıldı.

sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (3) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (4) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (5) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (6) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (7)sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (9) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (10) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (11) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (12) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (13) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (14) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (15) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (16) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (17) sukru-genc-sariyer- gazete-manset-sariyermanset1 (18)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu